Tag: firaxis

Marvel’s Midnight Suns Review
Për një lojë me disa nga personazhet më të famshëm në kulturën pop, Marvel's Midnight Suns sjellë përsëri në skenë disa prej personazheve më të Marvel. Historia e Midnight Suns kësaj here bazohet në një ngjarje komike të viteve '90…
Konfirmohet loja më e re e Marvel, Marvel’s Midnight Suns
Gjatë Gamescom, Firaxis zbuloi se do të sillte së shpejti një lojë të re Marvel e cila do të quhej Marvel’s Midnight Suns dhe që pritet të vijë në mars të vitit 2022. Në trailer e parë mund të shohim…
Një lojë e re Avengers zbulohet
NBA 2K22: Dirk Nowitzki do të jetë atlet i kopertinës për këtë vit. Mund të jetë kopertina i një Legend Edition, me atletë të tjerë në edicione të tjera, siç kanë qarkulluar disa thashetheme. Wonderlands: Codename Daffodil: Është një titull…
Patch-i i Civilization 6 do të jetë “ngjarja më e madhe e përditësimit të komunitetit”
Të enjten, do të lëshohet expansion-i përfundimtar në New Frontier Pass i Civilization 6. Ky ka qenë një eksperiment njëvjeçar i drejtuar nga legjendat e lojërave strategjike Firaxis për të parë se në çfarë mënyre tjetër studioja mund të ofrojë…
Hidhini një sy pamjes së parë të João III of Portugal në Civ 6
Firaxis njoftoi DLC-në e gjashtë dhe të fundit për Civilization VI - New Frontier Pass - Portugal Pack - do të fillojë në 25 Mars. Sot ne po zbulojmë një vështrim të Parë në João-n e III të Portugalisë. Këtu…
Civilization 6 sjell update-tin e tyre të Shkurt 2021
Firaxis ndau një video të re për update-tin e lojës duke theksuar ndryshimet e ardhshme, rregullimet dhe shtesat që vijnë në Civilization VI në përditësimin e lojës në shkurt. Në dispozicion falas për këdo që zotëron Civilization VI, update i…
Traileri i fundit i Civilization VI na prezanton me Hammurabi
Firaxis dhe 2K Games lëshuan një tjetër trailer të ri të Civilization VI duke u përqëndruar në DLC-në e ardhshme. Ne mësojmë më shumë rreth Babylon, e cila do të shtohet me DLC-në e lëshuar këtë muaj, dhe në të…