Tag: firaxis games

Marvel’s Midnight Suns Review
Për një lojë me disa nga personazhet më të famshëm në kulturën pop, Marvel's Midnight Suns sjellë përsëri në skenë disa prej personazheve më të Marvel. Historia e Midnight Suns kësaj here bazohet në një ngjarje komike të viteve '90…
Marvel’s Midnight Suns vonohet përsëri
Marvel's Midnight Suns, loja strategjike e universit Marvel me tendencë për të formuar supergrupe të stilit prog rock, është shtyrë, ndoshta në vitin e ardhshëm. Botuesi 2K thotë se vonesa do ta mbajë lojën në vitin aktual fiskal, që do…
Këtë javë një lojë speciale vjen falas në Epic Games
XCOM 2 i shkëlqyer është plotësisht falas për t'u shkarkuar dhe mbajtur këtë javë. Loja e jashtëzakonshme strategjike fantastiko-shkencore do të jetë e disponueshme për të gjithë përdoruesit e PC-ve brenda pak ditësh për çmimin prej zero lek. Nga 14…
Konfirmohet loja më e re e Marvel, Marvel’s Midnight Suns
Gjatë Gamescom, Firaxis zbuloi se do të sillte së shpejti një lojë të re Marvel e cila do të quhej Marvel’s Midnight Suns dhe që pritet të vijë në mars të vitit 2022. Në trailer e parë mund të shohim…
Nxitoni të merrni XCOM Ultimate Collection për një super çmim në Steam
Nuk ka dyshime që Firaxis ka bërë një punë të mirë me rimodelimin e saj modern për legjendën ikonike të strategjisë XCOM. XCOM: Enemy Unknown i 2012 vendosi një standard të artë për lojtarët taktikë në lojrat strategjike dhe vetëm…
Këto janë pamjet e para të ‘Pirates Scenario’ të Civilization 6
Pirates është skenari i ri multiplayer i disponueshëm në Civilization VI: Gathering Storm si pjesë e update-tit të Tetorit 2020. Zhvilluesit kanë përgatitur një trailer special 'First Look' që mund të gjeni më poshtë për të prezantuar lojtarët se çfarë…
Ja gjithçka që duhet të dini për piratët e Civilization 6
Skenari multiplayer ju vë nën kontroll një nga katër fraksionet pirate, Dread Pirates, Privateers, Swashbucklers dhe Hoarders, secili me aftësinë e tij aktive dhe aftësinë pasive. Fitorja arrihet duke patur rezultatin më të lartë kur skenari mbyllet. Aktivja 'Walk the…