Tag: fighting

Jake Paul zbulon 3 kundërshtarë të mundshëm për ndeshjet e ardhshme
Ylli i mediave sociale Jake Paul ka zbuluar se ai është në negocime me një disa boksierë rreth ndeshjes së tij të ardhshme, përfshirë rivalët e vjetër Tommy Fury dhe ikonën e MMA, Anderson Silva. Ndërsa skena e boksit në…
Guilty Gear -Strive- Review
Guilty Gear është një prej serive më të famshëm të Arc System Works e cila qëndron si një ndër lojërat më të mira fighting që prej lancimit të saj të parë para 2 dekadash. Kësaj here seria rikthehen me lojën…
Super Smash Bros. Ultimate është loja më e shitur fighting e të gjitha kohërave
Loja më e madhe në historinë e FGC është rrëzuar nga froni. Super Smash Bros. Ultimate ishte e sigurt që do të ishte një sukses, që nga emri. Gjithsesi, kombinimi i një gameplay të mrekullueshëm, një numri të madh personazhesh…
Riot Games do të sjellë një lojë fighting për League of Legends
"Project F" i Riot Games risjell personazhe të njohur në mënyra të reja Riot Games zbuloi zyrtarisht lojën e tyre të re fighting të bazuar në League of Legends ditën e djeshme gjatë livestream-it të 10-vjetorit të lojës. Loja fighting…
Riot Games ka konfirmuar se po punon për një lojë fighting
Themeluesi i Radiant Entertainment, studios në pronësi të Riot Games, e konfirmon zyrtarisht Riot Games ka konfirmuar se po punon për një lojë fighting, sipas një deklarate nga themeluesi i Evo Tom Cannon. Cannon u shfaq në hapjen e eventit…
Mortal Kombat 11 Review
Që prej lançimit të series plot 27 vite më pare, Mortal Kombat gjithmonë është njohur nga gamers si ajo loja ku mund ta vrasësh kundërshtarin në 1000 mënyra të ndryshme, njëra më brutale se tjetra. E njohur më shumë për…
Zbulohet Power Rangers: Battle for the Grid, loja e re fighting
Loja do të lançohet për konsola në muajin Prill. nWay së bashku me Hasbro dhe Lionsgate zbuluan për publikun Power Rangers: Battle for the Grid, një lojë të re fighting e cila do të lançohet në PC më vonë gjatë këtij…