Tag: fifa 23

EA Sports parashikon fituesin e World Cup 2022
Parashikimi i EA Sports Nëse kjo është e mjaftueshme për t'ju bërë të thoni jo faleminderit, atëherë për fat të mirë, EA Sports ju ka mbuluar. Viti i fundit që po publikon një lojë futbolli me markën e FIFA-s, EA…
Lojtarët më të mirë dhe të lirë 85 në FIFA 23
Ultimate Team është mode më i njohur i lojës në FIFA 23, duke tërhequr një demografi masive të lojtarëve nga e gjithë bota. Është gjithashtu, deri tani, sipërmarrja më fitimprurëse për EA Sports, duke gjeneruar një pjesë të madhe të…
FIFA 23 Review
Fifa 23 do të hyjë në histori si FIFA e fundit, por padyshim jo më e mira. FIFA 23 shënon fundin e një epoke për seritë e gjata. Pas një partneriteti pothuajse 30-vjeçar që filloi me lojtarë si David Platt…
Fansat të dëshperuar nga promo e Ones to Watch në FIFA 23
FIFA 23 u publikua në mbarë botën më 30 shtator 2022 dhe pati ngjarjen e parë promotike në formën e Ones to Watch (OTW). Promo është mënyra e EA Sports për të festuar transferimet më të profilit të lartë në…
Si të bësh ‘Siuu” e Ronaldos në FIFA 23
Festimi ikonik 'Siuu' i Cristiano Ronaldo mund të rikrijohet në FIFA 23 dhe fansat do të jenë të etur të mësojnë se si të festojnë me stil si idhulli i tyre. Kjo është festa më legjendare dhe më popullore në…
Kur mund të dali FIFA 23 World Cup
Mode i  FIFA 23 World Cup ka të ngjarë të prezantohet në ditët në vijim për të festuar ngjarjen madhështore që do të mbahet në Katar më vonë në nëntor. Ndërsa EA Sports nuk ka dhënë asnjë informacion zyrtar deri…
FIFA 23 vjen me një feature të ri
FIFA 23 është vetëm disa ditë larg publikimit dhe nëse jeni i emocionuar për këtë fakt, atëherë duhet të ndiheni shumë mirë për këtë. Jam i sigurt që tashmë e keni ditur se FIFA 23 parashikon fundin e një epoke,…
Kurseni parate pasi fansat janë të zhgënjyer nga FIFA 23 Early Access
Pas një nisjeje katastrofike të aplikacionit në web, FIFA 23 hapi zyrtarisht early access për ata që blenë versionin Ultimate. Ekziston gjithashtu një provë dhjetë-orëshe me kohë për abonentët e EA Play. Lojtarët u futën në titullin e ri dhe…
FIFA 23 do të ketë lëshim të njëkohshëm mbarë botën
Me javën e fundit të shtatorit pothuajse afër, publikimi global i FIFA 23 vjen edhe më afër. Fansat e kanë pritur me padurim datën që kur traileri i tij u hodh në korrik 2022. Që atëherë, EA Sports ka publikuar…
Ted Lasso konfirmohet se është pjesë e FIFA 23
Pothuajse nuk ka asnjë ekip futbolli profesionist të botës reale që të mos përfshihet në lojërat e FIFA-s të EA Sports, nga Super Liga e femrave deri tek SuperLiga e Rumanisë. Tani atyre u është bashkuar një personazh imagjinar: AFC…