FIFA do ti kushtojë një vëmendje të veçantë karnavaleve
Ekipi i EA SPORTS FIFA ka zbuluar zyrtarisht një promovim të ri të FUT-it - FIFA 19 Carniball. Kjo ngjarje e re do të fillojë në Ultimate Team në 8 Mars. Gjatë muajve shkurt dhe mars, shumë karnavale të famshme…
Cristiano Ronaldo hiqet nga coveri i FIFA 19 – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Apex Legends kap 25 milion lojtarë 4. Publikohet traileri i ri i Aladdin dhe konfirmohet vazhdimi i Aquaman 3. Activision-Blizzard shkurton 8% të stafit të tij 2. DOTA 2 rikthehet në…
FIFA 19 largon Cristiano Ronaldo nga cover-i i lojës
EA Sports heq yllin e njohur nga imazhet zyrtare të lojës. Cristiano Ronaldo së shpejti nuk do të jetë më në cover-in e FIFA 19. Futbollisti, i cili po përballet me një çështje gjyqësore dhe akuza përdhunimi, do të hiqet…
FIFA 19: EA bie pre e presionit ndaj microtransactions në Belgjikë
Vendos dikë nën presion të mjaftueshëm dhe do të presësh menjëherë rezultate. Ky ishte rasti me EA në lidhje me problemin e Microtransactions në Belgjikë. Loja më e ndikuar nga kjo ishte pikërisht FIFA 19. Kjo pasi qeveria Belge klasifikoi…
FIFA 19 mund Red Dead Redemption 2 në shitjet në Europë
Europa preferon më shumë FIFA 19 se sa Red Dead Redemption 2. FIFA 19 e EA ishte loja më e shitur në Europë për vitin 2018, duke mundur kështu edhe të famshmen Red Dead Redemption 2. Instalimi më i fundit…
FIFA 19 Review
Kaloni vetëm disa minuta me FIFA 19 dhe do të pyesni veten nëse EA sapo ka rilançuar FIFA 18 me liçensën e Ligës së Kampionëve. Në fillim mund të ndihet shumë e njohur, më shumë se zakonisht, por jepini disa…
Gameplay do të ketë ndryshim masiv në update-in e dytë të FIFA 19
Për versionin PC të FIFA 19, një update i ri do të jetë gati për download-im. Lojtarët e platformave PS4 ose Xbox One do duhet të tregojnë pak durim, pasi ky update do të lëshohet në ditët e ardhshme vetëm…
Call of Duty: Black Ops 4 thyen rekorde njëri pas tjetrit.
Call of Duty: Black Ops 4 u lançua të premten në 12 tetor, dhe nëse ishte e pritshme apo jo, arriti të thyejë një seri rekordesh dhe të hedhë nga froni "FIFA 19"-ën e paprekshme nga maja e UK Charts,…
Lëshimet, Beta-t dhe Eventet më të mëdha në Shtator 2018
Industria e 'gaming' nuk ngadalëson kurrë. Kjo vërtetohet nga lëshimet e lojërave çdo muaj, për të mos përmendur eventet e industrisë, eventet 'in-game', zgjerimet, DLC, betae dhe të tjera. Shtator 2018 duket veçanërisht i zënë, duke paraqitur lançimin e video-lojërave…
FIFA 19: Partneritet me Borussia Dortmund
EA Sports ka nënshkruar një partneritet me klubin e Bundesligës, Borussia Dortmund për FIFA 19. Falë këtij bashkëpunimi ju do të jeni në gjendje të hyni në imazhin virtual të Signal Iduna Park, stadiumin ikonik të BVB. Do të ketë…