Tag: faze

Si po ecën Bad News Eagles në PGL Challengers Stage
Ekipi i Bad News Eagles nisi përballjet e fazws sw radhws në tournament e PGL Major Antwerp 2022. Por si po ecën Bad News Eagles në PGL Major Antwerp 2022 deri më tani? Përballja e parë ishte më 14 maj…
Snoop Dogg i bashkohet FaZe Clan
Snoop Dogg, një nga reperët dhe personazhet më të njohur të medias përreth, i është bashkuar zyrtarisht FaZe Clan, njoftoi sot organizata. FaZe ka vazhduar të zgjerojë listën e saj të gamers dhe talenteve, e cila tani përfshin një nga…
FaZe Banks thotë se MrBeast pothuajse u bashkua me FaZe Clan
FaZe Banks ka zbuluar se Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson donte të bashkohej me FaZe Clan, dhe Banks e refuzoi atë jo një herë, por dy herë. Është e vështirë të imagjinohet një botë ku FaZe Beast është një fenomen, por me…
FaZe shton Bizzle në skuadrën e Fortnite
FaZe Fortnite është bërë më e fortë. Skuadra e FaZe për Fortnite sapo u shtua me një anëtar. Organizata njoftoi sot ardhjen e Tim “Bizzle” Miller. I njohur si një nga lojtarët më të mirë të Fortnite, Bizzle la Ghost…
Pro i Fortnite, Dubs, kërkon ndjesë pas pezullimit të bërë nga FaZe
Lojtari pro i Fortnite dhe anëtari i FaZe Daniel 'Dubs' Wals ka postuar një ndjesë në media sociale, pasi përdori një term rracist në një lojë në Twitch. Klipi ofendues u bë viral pa humbur kohë, duke sjellë që FaZe…
Mund të merrni një achievement në Fortnite duke vrarë dikë mbi raketë
FaZe Mew bën një vrasje spektakolare për të marrë victory royale Kerry ‘Mew’ Nguyen ka thyer sërish ligjet e gravitetit duke bërë një snipe ndërkohë që po bënte rocket-ride për të marrë Victory Royale, për të marrë achievement-in 'Ultimate Battle Royale…
Ninja krijon një ekip me FaZe për Fortnite Championship Series
Ekipi përbëhet nga Ninja, Reverse2k, Nate Hill dhe FunkBomb Për shumicën prej nesh, Ninja është fytyra e Fortnite dhe për shumë kohë ai ishte streamer-i më i madh i lojës në Twitch, përpara lëvizjes së tij surprizë drejt Mixer në…
Tfue mohon se do të fillojë një organizatë të esports
"Jam aq budall sa nuk di të lexoj as një kontratë. Nuk do të donit që të organizoja një organizatë esports" Streamer-i i Fortnite Turner Tenney ose Tfue tha se nuk ka në plan të fillojë organizatën e tij të…
Kontrata e Tfue dhe FaZe është publikuar
Kontrata që i nisi të gjitha Pak ditë pas betejës së vazhdueshme mes FaZe Clan dhe lojtarit të tij të Fortnite Turner Tenney "Tfue". Kontrata origjinale mes të dyja palëve është bërë leak në internet. Ngritja e padisë u bë…
Çfarë rëndësie ka padia e Tfue ndaj FaZe Clan në botën e esports?
Padia mund të shëbejë si precedent për organizatat e esport në mbarë botën Lojtari profesionist dhe streamer-i i Fortnite Battle Royale Turner “Tfue” Tenney ka paditur FaZe Clan dhe pretendimet e padisë janë vërtet të mëdha. Avokatët e Tfue pretendojnë se…