fbpx
Jarvis i FaZe Clan zbulon planet për të ardhmen pas dëbimit nga Fortnite
Mund të jeni në dijeni të situatës së Jarvis nga FaZeClan. Ai u bë përgjithmonë ban nga Fortnite pasi përdori aimbot. E gjithë situata solli shumë kontradita mes komunitetit të streaming. Fansat e FaZe Clan filluan lëvizjen FreeJarvis në media…
Ninja shpjegon pse Jarvis i FaZe Clan, nuk duhet të bëhej ban
"Le të mos shtiremi sikur nuk ka favorizime në botë, sepse ka." Ylli i Mixer, Tyler ‘Ninja’ Blevins, ka shprehur mendimin e tij në lidhje me situatën e Jarvis Kaye. Ai sugjeroi se Epic Games duhet ta trajtojë situatën pak…
Kush është Tfue? Çdo gjë që duhet të dini për të.
Turner ‘Tfue’ Tenney është një nga streamer-at më të mëdhenj në botë momentalisht dhe gjithashtu një lojtar pro i Fortnite. Ai ka gjetur sukses masiv si një streamer i Twitch dhe ka firmosur kontrata me një numër të madh të…
Man City zbulon merch-in me FaZe Clan në ndeshjen e Premier League
Kampionët e English Premier League, Manchester City, na kanë dhënë pamjen e parë të merch-it të tyre në bashkëpunim me FaZe Clan gjatë ndeshjes së tyre kundër Wolves. Fansat u çuditën kur organizata e famshme e esports njoftoi se do…
FaZe Clan zbulon një bashkëpunim me Manchester City
Lajmërimi erdhi ditën e sotshme në mënyrë të papritur Një prej emrave më të njohur në botën e esports do të bashkëpunojë me një prej ekipeve më të mëdha të futbollit në botë. Sot, Manchester City zbuloi një bashkëpunim me…
Tfue fiton Fortnite Champion Series pa Cloak
Kjo është fitorja e tij e parë me skuadrën e re. Ish ylli i FaZe Clan, Turner ‘Tfue’ Tenney, ka fituar për herë të parë në Fortnite Battle Royale Champion Series, që pas ndarjes së tij me Cloak me një…
Lojtarja e parë femër e FaZe Clan është 13 vjeç
Soleil ‘Ewok’ Wheeler është anëtarja më e re e grupit Pjesëtarja e parë femër e FaZe Clan është një lojtare 13-vjeçare e Fortnite. Ajo ju bashkua skuadrës elitare të esports këtë fundjavë pas paraqitjes së saj në World Cup Pro-Am…
Cloak, parteri i Tfue do të largohet nga FaZe Clan
Duket se një tjetër anëtar i FaZe Clan po tenton të largohet nga organizata e esports. Duke pasuar largimin e Tfue, një tjetër anëtar dëshiron të bëjë të njejtën gjë. Ky është pikërisht parteri i këtij të fundit, Cloak (Deniss…
H1ghSky1 i FaZe Clan i bashkohet YouTube pas dëbimit nga Twitch
Lojtari profesionist i FaZe Clan për Fortnite Battle Royale, H1ghSky1 ka fillluar ta shpalosë aftësinë e tij përmes përmbajties në YouTube, pasi nuk u lejua të bënte stream në Twitch sepse ishte shumë i vogël. Mosha e këtij gamer-i ka qenë…
Ninja zbulon si FaZe Clan ka ndihmuar Tfue për të patur sukses
Ninja ka dhënë mendimin e tij mbi situaten midis Tfue dhe FaZe Clan Padyshim që këto ditë tema më kryesore në botën e esports ka qënë padia e Tfue ndaj FaZe Clan, e cila u bë publike në datën 21…