Tag: far cry

Far Cry Beyond do të vijë në 2022 me ndryshime të mëdha në të
Far Cry është një ndër seritë më të suksesshme të Ubisoft ku çdo lojë Far Cry sjell një ambient dhe veçori të reja. Por një seri e re e Far Cry e quajtur Far Cry Beyond mund të sjellë ndryshime…
Far Cry 6 mund të luhet dhe në PC-në tuaj kot
Edhe pse vetëm një muaj larg, më në fund janë publikuar system requirements për platformën PC duke na dhënë përgjigje rreth pyetjes “A do të mund ta luaj dot?”. Dhe sipas informacioneve më të fundit që kemi, përgjigja me shumë…
Ubisoft zbulon gameplay nga Far Cry 6
Së fundmi Ubisoft ka zbuluar afërsisht një orë gameplay në Xbox Series X nga loja e tyre, Far Cry 6, e cila pritet që të vijë së shpejti. Por çfarë na tregon ky gameplay? Gameplay në fjalë vjen nga llogaria…
Far Cry 5 është falas për tu luajtur tani
Si gjithmonë, Ubisoft sjell shpesh një nga lojërat e saj për t’u luajtur falas për një periudhë ta caktuar kohore dhe loja më e fundit është Far Cry 5 të cilën keni mundësi ta luani këtë fundjavë. Far Cry 5…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
2 seriale të Far Cry po vijnë në Netflix
Ubisoft dhe Netflix të premten ndanë një vështrim të parë rreth një serie të re të bazuar në Far Cry dhe njoftuan se një tjetër do të debutojë në shërbimin streaming. Seriali One Far Cry është një anime e bazuar…
Season Pass i Far Cry 6 do t’iu lejojë që të luani si një prej protagonistëve të serisë
Far Cry njihet për historinë që tregon ku do t’iu duhet që të përballeni kundër antagonistit por kësaj here gjërat do të ndryshojnë pasi një prej DLC të Far Cry 6 do t’iu vendos në vend të antagonistëve kryesorë të…
Harta e ‘Far Cry 6’ do të jetë më e madhja që keni parë | Leak
Gjithmonë lojtarët e lojërave open-world pyesin për madhësinë e hartës në mënyrë që të dinë se sa shumë kanë për të eksploruar. Teksa Ubisoft konfirmoi se harta e Far Cry 6 do të jetë me e madhja e çdo loje…
Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine pritet të dalin këtë Shtator
Ubisoft konfirmoi në thirrjen e saj të fundit të fitimeve se Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine janë ende në vijë për t'u lëshuar para fundit të shtatorit 2021. Gjithashtu rikonfirmoi se të dy lojërat pritet të fillojnë në…
Lojërat e Ubisoft tani do të etiketohen si “Ubisoft Originals”
Javën e kaluar, Ubisoft zbuloi pak rreth The Division: Heartland, e cila është loja e parë që botuesi ka quajtur si "Ubisoft Original". Me sa duket, ky do të jetë një term i ri i markës i përdorur nga botuesi…