Tag: far cry 6

Far Cry 6: Lost Between Worlds DLC Review
Ubisoft na surprizon shpesh me expansion dhe DLC që sjell për lojërat e saj duke i bërë ato të duken si një lojë komplet e re ku si shembull mund të marrim Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok ose 3…
Far Cry 6 bëhet falas për një kohë të shkurtër
Ubisoft po e bën Far Cry 6 plotësisht free-to-play për një kohë të shkurtër në të gjitha platformat. Hyrja e fundit në serinë e gjatë Far Cry nuk ka dalë as për një vit të plotë, por Ubisoft tashmë po…
Një leak i Xbox Game Pass zbulon lojën e madhe të rradhes nga Ubisoft
Një leak i ri i Xbox Game Pass ka zbuluar një shtesë të re, të ardhshme nga Ubisoft. Ubisoft ka qenë një partner i madh i rinovimit të PlayStation Plus nga Sony, por ka qenë gjithashtu një partner mjaft i…
Far Cry 6: Joseph Collapse DLC Review
Pas dy DLC të para të cilat na sollën botën e çmendur të Vaas Montenegros dhe Pagan Min, radhën e ka Joseph Seed i cili rikthehet nga Far Cry 5 dhe New Dawn në një udhëtim të ri rrëqethës. Para…
Merrni falas këtë crossover Far Cry 6 & Rambo
Ubisoft po i përmbahet planeve të saj pas lançimit për Far Cry 6 me lançimin e këtij DLC falas të crossoverit me Rambo. Misioni i mëparshëm i crossover bëri që Dani të bashkohej me Danny Trejo për të luftuar kundër…
Far Cry 6: Pagan Control DLC Review
Pas udhëtimit të çmendur brenda mendjes së Vaas Montenegros, DLC e dytë e Far Cry 6 e quajtur Control na çon në botën e një tjetër antagonisti të serisë së Far Cry dhe kësaj here ai është Pagan Min. Duam…
Pagan Min DLC e Far Cry 6 do të vijë javën e ardhshme
Pagan: Control, expansion i dytë premium për Far Cry 6, lançohet të martën, më 11 janar, njoftoi Ubisoft. Ashtu si përmbajtja e shkarkimit e Nëntorit, ajo do t'i marrë lojtarët brenda psikikës së deformuar të një antagonisti të Far Cry…
Luani si Danny Trejo në Far Cry 6 Crossover Missions
DLC-ja falas e Far Cry 6 përmban dy misione, ku të dyja interpretojnë Trejo si veten e tij, në vend të një personazhi. Në misionin e parë, të titulluar Danny & Danny vs Everybody, lojtarët bashkohen me Machete për të…
Shikoni këtë dokumentar mbi prapaskenat e Far Cry 6
Sapo është publikuar një dokumentar i ri që jep një vështrim ekskluziv nga prapaskenat e zhvillimit të Far Cry 6. Revolución: A Far Cry Story është i disponueshëm tani në kanalin YouTube të gTV dhe përfshin intervista me njerëzit që…
Lojtari i Far Cry 6 zbulon një detaj tepër të bukur të lojës
Far Cry 6 ka disa kohë që ka dalë dhe lojtarët kanë patur mundësinë që ta eksplorojnë lojën në aspekte të ndryshme të saj dhe dikush ka gjetur një detaj goxha të bukur që Far Cry 6 sjell. Detaji në…