Tag: f1

Trailer i ri i F1 2021 zbulon Schumacher dhe Senna
Codemasters kanë zbuluar shtatë ikona e Formula 1 drivers të përfshira në F1 2021's My Team mode si pjesë e Deluxe Edition, së bashku me tre yjet e kopertinës së lojës së re, e cila është vendosur të dalë në…
F1 2021 njoftohet me një story mode të re
F1 2021 është zyrtarisht duke u zhvilluar shumë shpejt, me Codemasters dhe Electronic Arts që njoftojnë se një lojë e re video është në horizont. E përshkruar si një "përvojë garash e gjeneratës së ardhshme", F1 2021 do të dalë…
Lando Norris organizon një turnament $25,000 në Minecraft
Lando Norris, pilot i Formula 1, ka njoftuar një turne Minecraft Twitch Rivals me vlerë $25,000, që paraqet pilotë të tjerë të F1 dhe personalitete të njohura. Vetë Norris ka parë shumë sukses jashtë makinës gjatë dy viteve të fundit,…
Lando Norris i F1 do që të fuqizojë organizatën e tij esports me skuadra nga Call of Duty League
Piloti i Formula 1, Lando Norris, tha në një intervistë të fundit se ai dëshiron që organizata e tij e re esports, Quadrant të përfshijë ekipe për lojëra individuale, përfshirë një për Call of Duty në CDL, në të ardhmen…
Cila lojë sportive do të zhvillohet shumë në esports në 2021?
Ngjashëm me garat e rregullta atletike, skena e esports është një botë e mbushur me specialistë. Kjo do të thotë se është mjaft e pazakontë, edhe pse jo plotësisht e padëgjuar, të kesh një atlet të esports që specializohet në…
EA po blen Codemasters për 1.2 miliardë dollarë
Me lojëra si Need for Speed, F1, Grid, Project Cars dhe Dirt, EA duket se po kërkon të dominojë zhanrin Racing Electronic Arts ka rënë dakord të blejë zhvilluesin nga Mbretëria e Bashkuar, Codemasters në një lëvizje që mund të…
Piloti i F1, Lando Norris nis organizatën e tij të esports, Quadrant
Piloti i McLaren në F1, Lando Norris ka filluar organizatën e tij të esports të quajtur Team Quadrant, njoftoi ai së fundmi. 20-vjeçari ka konkurruar në simulatorët e garave online gjatë gjithë vitit 2020 pasi shumë gara personalisht F1 u…
F1 2020 Deluxe Schumacher Edition është lançuar sot
Kjo është sipas një njoftimi për shtyp, në të cilin studiot zbulojnë datën e lëshimit të F1 2020 si 10 korrik 2020 për të gjitha platformat, përfshirë, për herë të parë në historinë e serive të gjata, Google Stadia. Përmbajtja…
Charles Leclerc krahason F1 esports me garat e vërteta
Dy herë fituesi i garave të Formula 1, Charles Leclerc mund të jetë një nga shoferët më të mirë të garave në botë, por piloti nga Monako e quajti garimin në simulatorin e F1 2019, "super të vështirë" Kur Leclerc…
Formula 1 do të organizojë gara Virtual Grand Prix me pilotët e F1 2019
Tifozët e Formula 1, ashtu si praktikisht të gjithë tifozët e sporteve në të gjithë botën, u është dashur të vuajnë anulimin dhe/ose vonesën e garave të para të kampionatit për shkak të pandemisë COVID-19. Sidoqoftë, falë lojës zyrtare F1…