Tag: esport

Klubi brazilian i futbollit kërkon të hyjë në CS:GO
Counter Strike Esports në Brazil është padyshim në rritje që nga fillimi i lojës. Rajoni ka lojtarë mjaft të shquar me lojtarë si Gabriel "FalleN" Toledo, Fernando "fer" Alvarenga dhe Lincoln "fnx" Lau që tronditën skenën me arritjet e tyre…
S1mple godet sërish gjatë IEM Cologne 2022
S1mple është quajtur GOAT i CS:GO për një mori arsyesh, dhe ai sapo ka shtuar një tjetër clutch në listë. Në ndeshjen hapëse të Natus Vincere në IEM Cologne 2022 kundër MOUZ, s1mple tregoi edhe një herë pse ai është…
Royal Never Give Up merr kupën e tretë MSI si kampione e 2022
Pas një muaji gare të ashpër që pa skuadrat më të mira të botës të bashkohen në Busan, Kore, Royal Never Give Up janë kurorëzuar zyrtarisht kampione të 2022 Mid-Season Invitational. Eventi i parë ndërkombëtar në kalendarin e League of…
Pro gamer pushohet nga puna. Përse?
Një pro gamer e Tekken është pushuar nga skuadra japoneze e sporteve Cyclops Athlete Gaming, për komentet që ajo bëri në lidhje me aftësitë e meshkujve në stream. Tanukana me sa duket është një fanse e meshkujve më të gjatë,…
Pronari i Arsenal përfshihet në Valorant eSports?!
Kroenke Sports and Entertainment (KSE), një kompani holding amerikane, thuhet se po kërkon të hyjë në Valorant Esports vitin e ardhshëm. Kjo kompani u themelua nga Stan Kroenke i cili njihet gjerësisht për pronësinë e tij të klubit të Premierligës…
PUBG Mobile zbulon planet për esports në 2021
Mesa duket PUBG Mobile ka plane të mëdha në esports për vitin 2021 Gjatë Esports Awards Expo, James Yang i cili është drejtuesi global i PUBG Mobile esport ka zbuluar planet që ka për esport në PUBG Mobile gjatë vitit…
A po kthehet Among Us në një esport?
Ndoshta gjithçka mund të ndodh në Among Us por e imagjinoni dot atë si një esport? Kohët e fundit kemi parë shumë ngjarje të ndryshme të cilët kanë ndodhur me Among Us dhe ngjarja më e fundit është një tournament…
Tfue thotë se Fortnite nuk është një lojë ose esport kompetitiv
Tfue po bën sërish bum në media, këtë rradhë për shkak të komenteve kontradiktore përsa i përket Fortnite. Fortnite është loja që e ka bërë Tfue të famshëm dhe ajo çka ai luan virtualisht çdo ditë në Twitch. Gjithsesi, duket…