Tag: esl

BLINK mund Wisla Krakow dhe luan sot kundër Anonymo për një shans në ESL
BLINK është një prej ekipeve më të mëdha shqiptare e cila arriti deri në Grand Finals e Gjirafa50 Masters League Season 2. Së fundi BLINK ka arritur në Upper Semi-Finals në ESEA Premier Season 38 Europe duke mundur shumë ekipe…
Skuadra e CSGO u dorëzua përpara ndeshjes pasi një lojtar po flinte gjumë
Skuadra semi-pro e Amerikës së Veriut Triumph u detyrua të humbasë ndeshjen e tyre të IEM Fall kundër Evil Geniuses sepse një nga lojtarët e tyre, Jack ‘xCeeD’ Holiman, ishte në gjumë kur loja ishte planifikuar të fillonte. I organizuar…
CS:GO do të zhvillojnë turneun e tyre të parë LAN në Dhjetor
Intel Extreme Masters Global Challenge është planifikuar për 15-20 Dhjetor dhe do të zhvillohet në Këln, Gjermani. Turneu do të paraqesë tetë nga ekipet më të mira nga IEM New York 2020, IEM Beijing-Haidian 2020 dhe DreamHack Open Fall 2020,…
CS:GO do të ketë Cash Cups njësoj si Fortnite
ESEA do të sjellë Cash Cups për NA dhe EU në CS:GO ESEA ka sjellë në CS:GO Cash Cups, duke i mundësuar lojtarëve të luajnë në ekipe 5v5 për një prize pool prej $16,000 çdo muaj në dy servera: NA…
Blink, ekipi i parë shqiptar që arrin në ESEA Advanced League
Ekipi Blink momentalisht po konkurron në Main Division Playoff Season 34 Ekipi shqiptar Blink, i përbërë nga Atif "gejmzilla" Mustafa, Sener "SENER1" Mahmuti, Genc "gxx-" Kolgeci, Jon "b0r1" Nuredini dhe Ernest "Xhoci", kanë arritur të kualifikohen ditën e djeshme në…
ESL fillon një partneritet të ri me PUBG Mobile për nisma të reja të esports
Kompania po ndërton një studio të re për lojën ESL është bashkuar me PUBG Mobile për të krijuar një studio të re për lojën në Katowice, Poloni. Studioja "krejt e re dhe inovative" do t'i kushtohet ekskluzivisht esports-eve të PUBG…
ESL Rio Major është shtyrë për nëntor, do të jetë i vetmi Major
Major-i i vetëm i CS:GO këtë vit do të ketë një prize pool prej $2 milion Major-i i parë i CS:GO për këtë vit është shtyrë për në nëntor për shkak të shqetësimit rreth COVID-19, sipas një njoftimi të ESL…
Si të mbijetoni pa sporte: Shikoni esports
Nëse jeni një fans tradicional i sporteve, nuk mund të ketë kohë më të mirë se kjo tani për t'i dhënë një shans esports. Është pak e çuditshme në fillim, por rrugës mund të zbuloni se është një alternative e…
Forcat Ajrore të SHBA do të sponsorizojnë IEM dhe ESL Pro League
Kjo marrëveshje gjithashtu përfshin një bashkëpunim me Anykey për të rritur diversitetin dhe përfshirjen në gaming Javën e kaluar, ESL North America dhe Dreamhack zbuluan një marrëveshje me Marinën e SHBA, ku këta të fundit do të bëhen partnerë zyrtarë…
Zbulohen 24 ekipet e CS:GO që do të konkurrojnë në ESL Pro League
13 prej tyre nuk do të mund të bien nga kategoria ESL konfirmoi gjatë ditës së djeshme se 24 ekipe në Counter-Strike: Global Offensive do të konkurrojnë në Season 11 të Pro League, 13 prej të cilave kanë lidhur kontrata…