Tag: ESEA

BLINK mund Wisla Krakow dhe luan sot kundër Anonymo për një shans në ESL
BLINK është një prej ekipeve më të mëdha shqiptare e cila arriti deri në Grand Finals e Gjirafa50 Masters League Season 2. Së fundi BLINK ka arritur në Upper Semi-Finals në ESEA Premier Season 38 Europe duke mundur shumë ekipe…
BLINK i rikthehet fitoreve në ESEA Premier Season 37
Para pak kohësh, ekipi shqiptar i CS:GO, BLINK, u ftua të merrte pjesë në ESEA Premier Season 37 Europe. Gjatë këtij eventi, BLINK u përball me ekipe të forta duke pësuar disa humbje të njëpasnjëshme por së fundmi ky ekip…
BLINK bëhet pjesë e Season 37 të ESEA League
ESEA League është një ndër ligat më të mëdha esports për CS:GO në botë e cila zhvillon liga të ndryshme. Një ndër to është ESEA PREMIER ku momentalish po zhvillohet Season 37 Europe dhe ku gjithashtu kemi të ftuar një…
Pezullohen për një vit shtatë lojtarë të CS: GO
ESIC tha se hetimet mbi pretendimet për trukime të ndeshjeve në MDL janë duke vazhduar Në vitin 1989, Major League Baseball, Pete Rose u dha një pezullim të përjetshëm nga sporti për bast në Reds Cincinnati ndërsa ai ishte menaxher…
CS:GO do të ketë Cash Cups njësoj si Fortnite
ESEA do të sjellë Cash Cups për NA dhe EU në CS:GO ESEA ka sjellë në CS:GO Cash Cups, duke i mundësuar lojtarëve të luajnë në ekipe 5v5 për një prize pool prej $16,000 çdo muaj në dy servera: NA…
Blink, ekipi i parë shqiptar që arrin në ESEA Advanced League
Ekipi Blink momentalisht po konkurron në Main Division Playoff Season 34 Ekipi shqiptar Blink, i përbërë nga Atif "gejmzilla" Mustafa, Sener "SENER1" Mahmuti, Genc "gxx-" Kolgeci, Jon "b0r1" Nuredini dhe Ernest "Xhoci", kanë arritur të kualifikohen ditën e djeshme në…
Lojëtarë pro të CS:GO akuzojnë ESEA se nuk po bën punën e saj
Lojtarët pro të CS:GO si Oleksandr ‘s1mple’ Kostyliev dhe Dennis ‘dennis’ Edman janë duke akuzuar ESEA që nuk është duke i ndaluar hackers. ESEA prej kohësh ka qenë një zgjidhje perfekte e komunitetit të CS:GO për ndalimin e hacks. Një…