Tag: entertainment

MrBeast zbulon koston e çmendur të një video Squid Game
Content creator në YouTube, Jimmy 'Mr Beast' Donaldson, ka zbuluar koston mbresëlënëse të rikrijimit të tij në jetën reale të Squid Game, madje duke u treguar fansave disa pamje të tjera nga prapaskenat e të gjithave të bashkuara. Që kur…
A do të arrijë ndonjëherë Valorant nivelin e CS:GO?
Ylli i streaming, Michael 'shroud' Grzesiek definitivisht mendon se Valorant ka potencialin të jetë një esport aq i madh sa CSGO, por jo pa u përballur me disa sfida serioze nëse shpreson të arrijë atë nivel Ish-pro i CS:GO tha…
La Liga është tashmë zyrtarisht në Twitch
Të gjithë janë të njohur me Twitch. Sidomos në sajë të streamers të famshëm dhe esporteve profesionale. Platforma është bërë gjithnjë e më e konsoliduar gjatë viteve të fundit dhe ka krijuar një emër. Gjithnjë e më shumë formate të…
Mr Beast bëhet shofer i Uber dhe i jep çdo pasagjeri një makinë falas
Filantropisti i preferuar i YouTube, ka bërë përsëri ëndrrat e njerëzve realitet në ditën e tij të parë si shofer Uber, duke shpërndarë makina falas për pasgjerët që ai shoqëroi, përfshirë një Lamborghini Pasi jemi mësuar me Mr Beast që…
Si të luani me Levinho në PUBG Mobile, stats, raporti K/D dhe më shumë
Me rritjen e zhanrit të Battle Royale në industrinë e lojrave mobile, lojëra si PUBG Mobile dhe Free Fire janë shfaqur si liderat e industrisë. Popullariteti i këtyre lojërave i ka hapur rrugën rritjes së content creating, gjë që ka…
Twitch nënshkruan marrëveshje milionere me rreperin Logic
Bobby Boy do të bëjë stream në Twitch çdo javë Rreperi i nominuar për Grammy, Logic nënshkroi një marrëveshje ekskluziviteti me Twitch, zbuloi ai në një intervistë me The Verge. Është marrëveshja e parë e Twitch në llojin e saj…
Dr Disrespect çmendet pas aim assist “të pabesueshëm” në Modern Warfare
Superstarit të Twitch, Dr Disrespect i ka ikur mendja në Modern Warfare, duke synuar aim assist-in "e pabesueshëm" të Call of Duty për të ndihmuar lojtarët e controll-ave ndërsa ai luftoi për të përfunduar një sfidë Triple Threat gjatë stream-it…