fbpx

Tag: elon musk

Dy persona të vrarë në përplasjen e kësaj makine Tesla
Autoritetet thanë se u deshën katër orë për të shuar zjarrin Stacioni televiziv Houston KPRC 2 njoftoi se autoritetet në Teksas konfirmojnë dy persona të vranë kur një Tesla u përplas me një pemë dhe shpërtheu në flakë. Shkaku i…
Elon Musk thotë se përdorimi i Bitcoin është pak më i mirë se paraja CASH
CEO i Tesla Inc, Elon Musk ka thënë se zotërimi i bitcoin është pak më i mirë për t’u mbajtur sesa paraja e zakonshme. Musk është bërë një nga drejtuesit kryesorë të rritjes së fundit të vlerës së kriptomonedhës pasi…
Tesla tashmë pranon pagesë me Bitcoin në SH.B.A
Në website-in e Tesla dhe Twitter Elon Musk tha se po mban premtimin e pranimit të pagesave me Bitcoin. Elon Musk tha se do të shtojë pagesën me kripto monedha edhe jashtë SH.B.A. brënda këtij viti. Në tweet Musk tha:…
Ҫ’është Clubhouse dhe si të bëheni pjesë e këtij aplikacioni?
Clubhouse është një aplikacion hibrid midis një podcast dhe konferencave me të famshëm, i cili mund të ndodhi kudo, në çdo kohë dhe ju mund të merrni pjesë në të vetëm nëpërmjet ftesave. Nëse jeni të interesuar në industrinë e…
Bitcoin thyen rekorde dhe arrin të tejkalojë $60,000
Bitcoin sapo bëri një rekord, duke arritur një vlerë prej $60,000 për herë të parë. Një vit më parë, një token i vetëm i Bitcoin u vlerësua afërsisht në $5,800. Sot, po tregtohet me afërsisht $60,000 për monedhë - një…
Tani keni mundësinë për të udhëtuar në Hënë falas
Miliarderi japonez Yusaku Maezawa do të jetë turisti i parë hapësinor që do të shkojë në Hënë me SpaceX në 2023, por ai nuk do të jetë i vetmi. Maeazwa ka blerë edhe tetë vende të tjera dhe ka krijuar…
Elon Musk po përpiqet të bëjë majmunë gamer psikikë
Neuralink Corporation i Musk punon në ndërfaqet tru-kompjuter dhe tani ka zbatuar me sukses një "implant wireless" në kafkën e një majmuni, i cili do t'i lejojë primatit të "luajë lojëra me mendjen e tij". Musk tani dëshiron të bëjë…
Elon Musk zbulon se Halo është e vetmja lojë në konsola që ai ka luajtur
Elon Musk, miliarder, perëndi e memeve të mediave sociale dhe mesa duket së fundmi dhe lojtar i Halo Musk më parë ka zbuluar dashurinë e tij për Overwatch, duke u zbuluar si një main për Torbjorn. Më 29 janar, ai…
Biseda e Elon Musk dhe MrBeast është bërë virale në Twitter
E gjitha nisi kur MrBeast postoi në Twitter duke pyetur Elon Musk nëse ai dëgjon muzikë teksa punon. Shumë njerëz u përgjigjën duke thënë se "dhe Elon njeri është", ose fraza të tilla të përngjashme. Gjithsesi, vetë "zoti Tesla"i ktheu…
Chip-et e trurit të Elon Musk mund të sjellin një “Ushtri Qeniesh Robotike”
Ekspertët paralajmërojnë që Neuralink i ngulitur në chips të trurit të Elon Musk mund të çojë në një 'ushtri të hakuar të qenieve të pashkatërrueshme', duke thënë se zhvillimi në teknologji duhet të kryhet 'me mend'. Neuralink është pajisja e…