Tag: ea

EA nuk do e ulë ritmin me lojërat e Star Wars, pavarësisht se ka humbur ekskluzivitetin
Në janar, Disney njoftoi se Lucasfilm Games do të ishte shtëpia zyrtare e të gjithë lojërave të ardhshme të Star Wars, diçka kjo që vuri shumë pikëpyetje në liçensën ekskluzive të Electronic Arts për të. Kjo pyetje u përgjigj ditën…
Loja e ardhshme e Battlefield do të vijë këtë fundvit
Loja e ardhshme në seritë e Battlefield është në rrugë e sipër këtë vit dhe do të zbulohet këtë pranverë. EA thotë se loja multiplayer është parashikuar për një lançim këtë fundvit. Ajo do të përmirësojë combat-in e automjeteve dhe…
Battlefield 6 mund të ndikohet shumë nga Battlefield 3
Loja e ardhshme e serisë Battlefield mund të jetë një reboot i Battlefield 3 Battlefield është një prej lojërave më të pëlqyera nga gamers dhe së fundmi disa “thashetheme” kanë qarkulluar rreth kësaj loja e cila ka planifikuar të sjellë…
Giveaway i Battlefront 2 në Epic Store bën crash serverat e lojës
Aktualisht mund të merrni falas Star Wars: Battlefront 2 përmes Epic Games Store "Një numër i pabesueshëm i lojtarëve na janë bashkuar gjatë javës sonë të Epic Games Store dhe ne po krijojmë servera të rinj për t'ju mirëpritur të…
Pavarësisht humbjes së ekskluzivitetit, EA do të vazhdojë të sjellë lojëra Star Wars
Humbja e ekskluzivitetit nuk e ndalon EA të sjellë më shumë lojëra Star Wars Gjatë vitit 2013, Electronic Arts dhe Disney ranë dakord që EA të kishte ekskluzivitetin për të sjellë në treg lojë të Star Wars deri më vitin…
Zhvilluesi i FIFA duket se mund të sjellë një lojë të re sportive
Nuk duhet të jetë për t'u habitur që një nga kompanitë më të mëdha të lojërave po kërkon të punësojë për projektet e ardhshme. Në Electronic Arts, gjithmonë ka diçka që ndodh "pas kuintave". EA është e njohur për ekskluzivitetet…
EA sjell TOTW 14 në FIFA 21 Ultimate Team
EA Sports shtoi Team of the Week (TOTW) 14 në FIFA 21 Ultimate Team. Çdo javë, EA krijon një version të ri të lojtarëve që kanë performuar mirë pasi ndeshjet kombëtarë përfundojnë. TOTW 14 cards zëvendësojnë TOTW 13 dhe do…
EA po blen Codemasters për 1.2 miliardë dollarë
Me lojëra si Need for Speed, F1, Grid, Project Cars dhe Dirt, EA duket se po kërkon të dominojë zhanrin Racing Electronic Arts ka rënë dakord të blejë zhvilluesin nga Mbretëria e Bashkuar, Codemasters në një lëvizje që mund të…
Sipas studimeve të fundit, videolojërat na bëjnë më të lumtur
Një studim i kryer nga Instituti i Internetit të Oxford ka zbuluar se do të ndiheni më të lumtur nëse ju luani videolojëra Kërkuesit tek Instituti i Internetit të Oxford në bashkëpunim me dy nga zhvilluesit të më të mëdhenj…
EA e hedhin përsëri në gjyq për loot boxes të FIFA Ultimate Team
Update: EA i quan pretendimet "të pabazuara"; shprehen se ato "paraqesin keq lojërat tona" A po përballet me një proces tjetër gjyqësor në Shtetet e Bashkuara të lidhur me loot boxes e saj të Ultimate Team; këtë herë u përqendrua…