The Sims 4 dhe Titanfall 2 janë tashmë në Steam
Lojërat janë gjithashtu me ulje. Pak para livestream-it të EA Play, Electronic Arts solli një tjetër tufë lojërash dhe DLC në Steam, duke përfshirë këtu dramën first-person, A Way Out, simulatorin The Sims 4 dhe Titanfall 2. Këto shtojca të…
Konfirmohet lançimi i FIFA 21 për në tetor
Loja e këtij viti do të përfitojë nga teknologjia e konsolave të reja. Electronic Arts konfirmoi të pashmangshmen FIFA 21 në eventin e EA Play. Si shumica e lojërave të EA në këtë pikë, ajo do të vijë në Steam…
Apex Legends do të marrë crossplay dhe do të vijë në Steam
EA e njoftoi ardhjen e lojës në Steam, gjatë eventit të EA Play. A mund të themi se një lojë është në Steam, nëse lançimi i saj përmes Steam të çon në një tjetër launcher, konkretisht Origin të EA? Kjo…
Island Living është expansion-i më i ri i The Sims 4
Mund të përkëdhelni një delfin, hehe Expansion-i i rradhës për The Sims 4 ju çon që të jetoni jetën ishullore. Island Living e sjell të gjithë lojën në një ishull tropikal dhe bashkë me të sjell shumë aktivitete që normalisht…
Kjo është harta e re e Battlefield, Marita, e vendosur në Greqi
Beteja e Greqisë do vijë te të gjithë lojtarët në korrik. Kapitulli i katërt i Battlefield 5 do të vijë në 27 qershor, por jo të gjitha gjërat do të vijnë me një ditë. Harta Marita do të lançohet për…
Sezoni i ardhshëm i Apex Legends sjell ranked mode dhe një battle pass të ri
Sezoni i dytë i Apex Legends do të vijë në 2 korrik dhe së bashku me të do të vijnë edhe cosmetics, shpërblime dhe sfida të reja. Gjithashtu edhe disa ndryshime në hartën King Canyon. Respawn do të shtojë një…
Wattson është personazhi më i ri në Apex Legends
Ka patur shumë spekulime se kush do të ishte personazhi i rradhës në Apex Legends, por më në fund falë EA Play, të gjitha pyetjet tona kanë marrë përgjigje. Detajet mbi sezonin e dytë të Apex Legends janë publikuar, së…
FIFA 20 vjen me një datë lançimi dhe Volta mode
Data e lançimit të FIFA 20 është 27 shtatori. Në një interviste në eventin e EA në E3, u publikua e gjithë puna që është bërë që pas FIFA 19. Lojtarët që janë të dhënë pas close manual contol dhe…
Publikohet trailer-i i FIFA 20 një ditë para zbulimit zyrtar të saj
Sot, EA zbuloi trailerin e parë të FIFA 20, përpara zbulimit të saj zyrtar nesër në EA Play. Fatkeqësisht traileri nuk na jep pamje të gameplay-it, por në fund sugjeron se EA mund të ketë arritur në një marrëveshje marketingu…
Sezoni i dytë i Apex Legends do të zbulohet në E3 2019
Respawn Entertainment ka njoftuar se sezoni i dytë i Apex Legends do të zbulohet në E3 2019. Eventi i përvitshëm EA Play do të zbulojë planet e mëdha që Respawn ka rezervuar për Apex në sezonin e dytë të lojës.…