Sipas këtij leaku PS5 do të vijë në shkurt
Mendohet se në shkurt do të mbahet një event i qujtur PlayStation Meeting 2020 Një leak i ri ka marrë valën e internetit duke sugjeruar se një event i quajtur PlayStation Meeting 2020 do të ndodhë në 12 shkurt të…
Sony dhe Microsoft do të përballen në Gamescom 2019
Pas mungesës së Sony në E3 2019, duket se kompanitë do të shihen sy më sy në Gamescom 2019 Kur thua Sony dhe Microsoft mendja të shkon menjëherë në dy rivalë që qëndrojnë kokë më kokë mbi njëri-tjetrin dhe në…
Zbulohen 11 minuta gameplay nga demo e Luigi’s Mansion në E3
11 minuta gameplay tërësisht i ri Nintendo zbuloi javën e kaluar trailer-in e gameplay-t të Luigi's Mansion 3 gjatë E3 2019 Direct dhe tashmë kemi disa minuta gameplay të plotë nga demo e E3 e lojës. Të themi të drejtën,…
Amazon ka pushuar me dhjetëra punonjës në ditën e fundit të E3
Punonjësit e ndikuar do të kenë 60 ditë kohë për tu sistemuar në një pozicion tjetër brenda Amazon. Amazon Game Studios raportohet se ka pushuar me dhjetëra punonjës në ditën e fundit të E3. Kompania gjithashtu mendohet të ketë anulluar…
Dr Disrespect është bërë ban në Twitch pasi bëri stream në tualet
Ky ban vlen dhe për E3. Dr Disrespect është bërë ban në Twitch. Momentalisht, kanali i tij nuk mund të shikohet nga askush. Gjithashtu, është bërë me dije se organizatorët e E3, Entertainment Software Association i kanë hequr atij badge-in…
Gears 5 do të ketë split-screen për 3 lojtarë vetëm në PC
Një veçori vërtet e mirë për një version të rëndë të lojës në PC. Gjatë konferencës së AMD "Next Horizon Gaming" në E3, na u dha mundësia të shikonim disa minuta nga Gears 5, ndërsa Rod Fergusson dhe Mike Raynor…
Nintendo po punon për lojën pasardhëse The Legend of Zelda: BotW
Rikthim në Hyrule Nintendo ka lajmëruar se po punon për një lojë pasardhëse për The Legend of Zelda: Breath of the Wild në Nintendo Switch, në një lajmërim surprizë në fund të prezantimit të kompanisë dje në E3. Lajmi u…
Traileri i Scavengers në E3 tregon pamjet e para të gameplay-it
Scavengers është një lojë survival e vendosur gjatë një epoke të re akullnajash. Në trailerin e saj të E3 mundëm të shihnim pamjet e para të gameplay-it. Çështë e vërteta lojërat survival i gjen këto kohë në çdo ngjyrë dhe…
The Division 2 do i çojë lojtarët në Manhattan vitin e ardhshëm
Tre episode falas do të vijnë nga fillimi i 2020s, duke ju çuar në Manhattan. Gjatë konferencës së Ubisoft në E3, Terry Spier, drejtori kreativ i The Division 2 u ngjit në skenë për të na dhënë më shumë detaje…
Ubisoft konfirmon Rainbow Six Quarantine, një co-op shooter me 3 lojtarë
"Çfarë është Siege për zhanrën PvP shooter, do të jemi ne për PvE co-op" Ubisoft ka zbuluar zyrtarisht Rainbow Six Quarantine, një spin-off co-op PvE i Rainbow Six Siege. Fatkeqësisht kaq është çdo gjë që dimë. Pavarësisht se i bëri…