Tag: dust 2

Dust 2, Inferno, dhe Ancient mund të marrin ndryshime së shpejti
Diçka e madhe po ndryshon në Counter-Strike: Global Offensive dhe katër nga hartat më të njohura në lojë janë në qendër të saj. Më 19 shtator, Valve shtoi versionet compatible të tetë hartave në faqen zyrtare të Workshop CSGO. Versionet…
Një pro i CS:GO goditet nga një AWP dhe mbijetoi, por si?
Në një raund vendimtar të 30-të në Sezonin 3 të Flashpoint, François "AmaNEk" i G2 Esports Delaunay disi humbi një goditje me AWP kundër Ninjas in Pyjamas 'Nicolai "dev1ce" Reedtz. Gabimi u zhvillua në gjysmëfinale të Flashpoint Season 3. Të…
Kjo teknikë në CS:GO do t’iu ndihmojë në Dust 2
Nëse keni probleme gjatë rush në B tek Dust 2, këto këshilla dhe teknika mund t’iu ndihmojnë ju që të luani dhe performoni më mirë në këtë hartë. Harta më e përdorur në CS:GO gjithashtu është edhe më e veshtira…
Një fans i CS:GO ka ndërtuar një version Lego të Dust 2
Lego-t dhe videlojërat janë shumë të ndërthurura, me shumë seri si Star Wars dhe Minecraft, por edhe të tjera si Fallout, Portal dhe Dark Souls që janë rikrijuar nëpërmjet blloqeve. Tani, një fans i Lego-ve mesa duket ka marrë përsipër…
Harta e CS:GO, Dust 2, është rikrijuar në Fortnite Creative
Fortnite Creative u jep fansave të battle royale-it mjetet për të bërë pothuajse gjithçka që dëshirojnë. Dhe nuk ka shumë nga ata që i vendosin këto mjete në përdorim më të mirë sesa Team Evolve Ekipi i dizenjuesve të fiksuar…
Hartat si Dust 2, Mirage dhe Train të CS:GO janë duke ndryshuar
Dust 2, Train dhe Mirage kanë qenë pre e shumë ndryshimeve së fundmi, por Cache dhe Studio gjithashtu kanë parë disa rregullime të vogla Update-et në CS: GO për Dust 2, Mirage dhe Train kanë mbërritur. Së pari, harta e…
Një bug në CS:GO i bën lojtarët tërësisht të padukshëm
Nëse mendonit se skin-et kamuflazh ishin keq, ka edhe më keq Ardhja e operacionit të ri në CS:GO, Shattered Web, solli skin-e custom për lojtarë e lojës të quajtura Agjentë. Edhe pse mendimet e para kanë qënë pozitive, padyshim që…
CS:GO feston 20 vite Counter-Strike me një hartë retro Dust 2
Counter-Strike është 20 vjeç këtë vit, sado e vështirë mund të jetë për tu besuar. Mod-i i Half-Life u lançua në 1999, përpara se të blihej nga Valve, që më tej lançoi versionin 1.0 në 2000. Për të festuar përvjetorin,…