Tag: Dune

Dune po publikon lojën e vet open-world
Përshtatja e fundit e romanit fantastiko-shkencor Dune të Frank Herbert do të jetë një lojë mbijetese open world që vjen nga zhvilluesi i Conan Exiles. Dune, i performuar nga Timothée Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac në mesin e kastit të saj…
“Dune:Part Two” zyrtarisht do të vazhdojë, vjen në vitin 2023
Dune, adaptimi më i ri me Oscar Isaac, Timothée Chalamet, Zendaya,do të ketë një vazhdim. Sigurisht, titulli zyrtar për filmin është Dune: Part One dhe regjisori Denis Villeneuve gjithmonë kishte planifikuar të tregonte historinë gjatë dy pjesëve. “Doja që në…
Zbulohen pamjet e para të Dune nga Denis Villeneuve
Janë postuar imazhet e para për adaptimin e Dune nga Denis Villenevue. Këtu mund të shohim pamjet e para në botën armiqësore të Arrakis, planeti i ilustruar në novelën fantastiko-shkencore të Frank Herbert në 1965, me të njejtin emër. Të…
Lojëra të reja ‘Dune’ do të vijnë pas 20 vitesh pritje
Të paktën tre lojëra të reja do të vijnë në PC dhe konsola Është një kohë e mirë për të qenë një fans i Dune. Jo vetëm që novela fantastiko-shkencore do të ketë një remake në 2020 si kortezi regjizorit…
Dave Bautista bëhet pjesë e kastit prestigjoz të Dune
Dave Bautista është tashmë pjesë e kastit të suksesshëm të Dune, adaptimit legjendar të romanit nga Frank Herbert të  drejtuar nga Denis Villeneuve. Timothee Chamalet dhe Rebecca Ferguson janë duke përmbyllur projektin, i cili tregon historinë e komplikuar të një…