Më shumë lojtarë se kurrë po luajnë në PC me një controller
Siç është njoftuar nga Steam në një post të ri zyrtar, DualSense tani mbështetet plotësisht nga të gjitha lojërat që përdorin Steam Input API. Në fakt, nuk ka absolutisht nevojë për ndërhyrje nga zhvilluesit, pasi që controller-i thjesht punon. Kjo…
Controllers të PS5 tashmë po vijnë pa butonin X
Më poshtë mund të shihni një controller DualSense të ndryshëm nga të tjerët: ai ka një buton trekëndëshi me kokë poshtë në vend të butonit të tij X. Ky gabim i çuditshëm i prodhimit u postua në Reddit nga TalentedTortoise. Funksionon…
PS5 do të jetë në gjendje të identifikojë përdoruesit që mbajnë një DualSense
Sony Interactive Entertainment ka kërkuar masa shtesë të sigurisë dhe intimitetit, mesa duket për PlayStation 5, që ndryshojnë plotësisht mënyrën se si lojtarët mund të hyjnë në llogaritë e tyre të PlayStation dhe profilet në publik. Sipas një liçense të…
Ky leak i PS5 zbulon detaje të reja për baterinë e DualSense
Teksa controllers të DualShock 4 të PS4 mbahen që kanë përmirësim masiv në krahasim me ato të PS3, ato nuk ja kanë dalë që t'i shmangen plotësisht kritikave. Një ndër pakënaqësitë e fansave ka qenë jetëgjatësia e baterisë së DualShock…
Zbulohet zyrtarisht dizajni i PlayStation 5
PS5 do të jetë i bardhë, blu dhe i zi Kemi kohë që presim, por më në fund është zbuluar zyrtarisht dizajni i PlayStation 5. Konsola e thjeshtë me ngjyrë të bardhë, blu dhe të zezë u zbulua gjatë eventit…
Leak-u më i fundit zbulon gjithçka rreth PlayStation 5
Ky leak ka ardhur nga 4chan dhe jep shumë detaje Një leak i fundit nga 4chan rreth PlayStation 5 na ka dhënë shumë informacion rreth konsolës së ardhshme të Sony, por ende do të na duhet të presim për zbulimin…
Sony mund të ketë vënë në test gamers me këtë njoftim të PS5
Na ndajnë vetëm pak ditë nga eventi i shumëpritur i zbulimit të PlayStation 5. Adresa zyrtare e PlayStation në Twitter postoi një video në 29 maj, duke e njoftuar zyrtarisht atë dhe diçka në video i habiti fansat. Controlleri i…
Bëhen leak çmimi dhe data e lëshimit të controller-it të PS5, DualSense
PlayStation 5 mbetet në planifikimin për t'u lëshuar në fundvit 2020. Megjithatë, tani, fansat e PlayStation po përpiqen të presin me durim që Sony të zbulojë më shumë informacione rreth konsolit të ardhshëm. Pavarësisht nëse është modeli i PS5, çmimi…
Controller-i i PlayStation 5 ka filluar të bëhet meme
Interneti ka filluar të bëjë atë që bën më mirë Interneti është i shpejtë. Sapo Sony zbuloi controller-in e ri DualSense për PlayStation 5, ai u kthye menjëherë në një meme. Controller-i i ri me dy nuanca ngjyrash dhe plot…
Koncepte të dizajnit të DualSense tashmë po përhapen online
Fansat tashmë po vijnë me disa modele spektakolare Brenda disa orësh kur Sony njoftoi controller-in e ri të PS5, DualSense, fansat kanë krijuar modele me porosi që i japin asaj një dizajn pak më tërheqës. Në rast se e humbët,…