fbpx
Lojtarët e EVE Online kërcënojnë se do lënë lojën pas vendimit të fundit të zhvilluesit
Pas ndryshimeve të mëdha në mekanikat e saj, krijuesi i EVE Online, CCP Games njoftoi planet e tij për të ndryshuar local chat për të gjithë hapësirën null-sec. Ky vendim vjen pas sulmeve të papritura të NPC javën e shkuar,…
Lojtarët e Eve Online po masakrohen nga sulme NPC
Lojtarët e Eve Online janë nën sulm dhe duket se këtë herë, fajin nuk e kanë rivalitetet e vazhdueshme të lojës. Mbrëmjen e shkuar lojtarët filluan të raportonin se Drifters (një fraksion NPC i lojës), që shumicën dërrmuese të kohës…