Tag: dreams

Tani keni mundësinë të provoni Dreams falas
Demoja është në dispozicion në PlayStation Store Sipas Menaxherit të Komunikimeve të Media Molecule, Abbie Heppe në PlayStation Blog, demoja i Dreams tani është në dispozicion në PlayStation Store. Mjeti krijues i ekipit me komunitetin e madh, ofron mundësinë që…
Sony heq Mario nga Dreams pasi Nintendo hap probleme me copyright
Nëse jeni një prej lojtarëve që kanë luajur Dreams, të Media Molecule, keni vënë re një përzgjedhje fantastike të lojërave të krijuara nga vetë përdoruesit. Gjithsesi, duket se Nintendo nuk është shumë i lumtur me një model personazhi të krijuar…
Dreams GameON Review – Krijoni ëndrrën tuaj
Media Molecule na solli një lojë shumë interesante me mekanika komplekse dhe pamje mahnitëse. Dreams është një lojë në lidhje me mini-lojërat. Është një lojë tip sandbox që ju lejon të bëni dhe luani jo vetëm mini-lojëra, por animacione, filma,…
Një ndër krijuesit e Dreams ka marrë një ofertë pune në industrinë e lojërave
Për shkak të natyrës së lojërave të Media Molecule, ju dëgjoni se anëtarët e komunitetit po rekrutohen për pozicione në industrinë e videolojërave herë pas here. LittleBigPlanet ishte përgjegjës për shumë njerëz që bëhen pro, dhe ne kemi filluar të…
Edhe Dreams mendohet të vijë në PC
Horizon: Zero Dawn mendohet të jetë vetëm fillimi Një nga lajmet më të përfolura së fundmi, përveçse vendimit të CD Projekt RED për të vonuar Cyberpunk 2077, ishte thashethemi se Horizon: Zero Dawn do të vinte në PC më vonë…