Dr Lupo do të mbajë një stream bamirësie Build Against Cancer
Dr Lupo njihet si content creator-i më bamirës në Twitch. Së fundmi ai njoftoi vendin dhe kohën e stream-it të tij: "Build Against Cancer", që do të ndihmojë St. Jude Children’s Research Hospital. Ky vit shënën eventin e tretë të…
Si të shikoni stream-in e Borat me Dr Lupo
Borat është një nga personazhet më ikonikë në botë dhe tani, gazetari nga Kazakh do të bëjë daljen e tij të parë në Twitch nesër, ku do të përballet me Dr Lupo. Borat është më shumë se një thesar kombëtar…
Ninja, Dr Lupo etj i kundërvihen Joe Rogan, pasi ai quajti videolojërat problem
Në një episod të Joe Rogan Experience, Rogan i përshkroi videolojërat si një "humbje kohe" sepse ato janë argëtuese, por jo aq fitimprurëse sa hobi të tjera. Kjo ka sjellë mjaftueshëm kontradita në internet, duke sjellë reagime të shumta nga…
Summit1g shpërthen veten, Ninja & Dr Lupo në Warzone
Tyler 'Ninja' Blevins u la pa fjalë gjatë turneut $50,000 në Code Green në Call of Duty: Warzone pasi ai dhe Jaryd 'summit1g' Lazar ranë nga qielli, pasi helikopteri i tyre papritmas shpërtheu Të tre morën rrugën ajrore në një…
Twitch firmos kontrata ekskluziviteti me DrLupo, TimTheTatman dhe Lirik
Mesa duket Mixer nuk është i vermi që di të bëjë kontrata. Twitch ka krijuar disa kontrata ekskluziviteti me emrat më të mëdhenj të tij, pas disa muajsh me marrëveshje po ekskluzive të bëra nga Mixer dhe Facebook Gaming për…
Ninja, Tfue, CouRage etj, reagojnë ndaj The End në Fortnite
Në datë 13 tetor, Epic Games solli The End në Fortnite. Gjatë eventit një meteor erdhi nga një rift në qiell dhe e shkatërroi hartën, duke lënë pas vetëm një vrimë të zezë. Epic Games më tej literalisht e fshiu…