Free Fire kalon PUBG Mobile si loja më e shkarkuar në mobile për 2019
Loja battle royale është një prej më populloreve në botë Loja battle royale e Garena, Free Fire, ka patur një vit gjigand me turnamente gjigande esports dhe një numër lojtarësh në rritje. Loja ka kaluar të gjithë konkurrentët për të…
Call of Duty: Mobile kalon 170 milionë shkarkime
Loja është shkarkuar kryesisht në US. Call of Duty: Mobile është një nga lojërat më të mëdha të 2019s. Ajo kaloi 35 milionë shkarkime vetëm pak ditë pas lançimit të saj. Rritja e saj është ngadalësuar që nga ajo pikë,…
Call of Duty: Mobile thyen rekorde duke arritur 100 milionë downloads
Këto shifra janë arritur në më pak se 1 javë Call of Duty: Mobile vazhdo të thyejë rekorde pasi loja arriti një tjetër shifër shumë të rëndësishme. Pasi arriti 35 milionë downloads vetëm 2 ditë pas lançimit, loja ka arritur…