Tag: doom

Kostumi i Doom Slayer është tani i disponueshëm në Fall Guys
Adhuruesit e DOOM më në fund mund të bëjnë unlock kostumin e Doom Slayer në Fall Guys për gjashtë crowns Mediatonic hodhi shenja drejt bashkëpunimit me DOOM në dhjetor dhe së fundmi zbuloi zyrtarisht skin-in. Kostumi Doom Slayer përmban armaturën…
Doom po vjen në Fall Guys
Kostume të reja do të vijnë në Fall Guys dhe kësaj here është nga Doom Fall Guys ka shtuar në lojën e saj shumë kostume të ndryshme të frymëzuara nga lojëra ose filma të ndryshëm. Kësaj here nëpërmjet një njoftimi…
7 filmat më të këqinj të bazuar në videolojëra
Nuk është ndonjë sekret që kinematografia dhe videolojërat nuk para përziehen mirë bashkë. Ka patur shumë tentativa për të krijuar filma të bazuar në videolojëra, por me bindje mund të themi se asnjë prej tyre nuk ka qenë në nivelin…
Doom po ribëhet në Minecraft
Loja Doom kthehet në versionin Minecraft Ne kemi pasur shumë kryqëzime ndërmjet Doom dhe Minecraft, por çuditërisht, Doom remade në Minecraft nuk ka qenë një prej tyre - deri më tani. Një krijues i Minecraft po punon për një version…
Një mod i ri në Minecraft bën që të luani Doom përmes disa deleve
Doom tashmë mund të luhet në pothuajse çdo pajisje elektronike dhe kësaj here do të jetë në Minecraft përmes disa deleve. Mod më i fundit i përdorur kësaj here për të luajtur Doom është përdorur në Minecraft. Ky mod thjesht…
Ky programmer luan Doom në një test shtatëzanie
Një programmer u bë viral në Twitter pasi thuajse ja doli që të luante Doom në ekranin e vogël të një testi shtatëzanie. Programmer-i i bazuar në Kaliforni, Foone Turing, është i specializuar në Python. Ai i vuri vetes para…
Ky mod i Minecraft ju lejon të ndërtoni një PC brenda në lojë
Po, gjithashtu mund të luani edhe Doom aty Si pushoni në Minecraft pas një dite të ngarkuar duke goditur pemë, duke folur për materiale të rralla dhe duke u larguar nga Creeper mobs? Çfarëdo që ju bëni, tani mund të…
Update i fundit i Doom Eternal sjell një hartë të re dhe demonë më të fuqishëm
Doom Eternal sjell ndryshime me update-tin e ri Update i fundit i Doom Eternal sjell një hartë të re dhe demon më të fuqishëm Doom Eternal ka lëshuar sot update-tin e dytë dhe në të ka ardhur një hartë e…
Doom Eternal Review – Rikthim në ferr
Seria Doom ka ndihmuar në kthimin e zhanrit first-person shooter në gjigandin që është sot, por pavarësisht se është një nga lojërat më të rëndësishme në historinë e gaming, për një periudhë të gjatë ajo ishte në gjumë. Pati një…
Ja sa kohë ju duhet për campaign-in e Doom Eternal
Loja më e re e Bethesda premton mjaft orë argëtim Doom Eternal tashmë është lançuar në PC, PS4, Xbox One dhe Google Stadia, ndërkohë që do të vijë më vonë gjatë këtij viti edhe në Nintendo Switch. Nëse po kërkoni…