Tag: dirt

EA po blen Codemasters për 1.2 miliardë dollarë
Me lojëra si Need for Speed, F1, Grid, Project Cars dhe Dirt, EA duket se po kërkon të dominojë zhanrin Racing Electronic Arts ka rënë dakord të blejë zhvilluesin nga Mbretëria e Bashkuar, Codemasters në një lëvizje që mund të…
Publikuesi i GTA, Take-Two dëshiron të blejë atë të DiRT, Codemasters
Take-Two është kompania pas publikimit të kompanive se Rockstar dhe 2K Games, përgjegjëse për gjithçka, nga Grand Theft Auto te Borderlands dhe lojërat e NBA 2K. Codemasters është zhvilluesi dhe publikuesi prapa lojërave të njohura të garave, përfshirë seritë DiRT…
Codemasters do të njoftojë lojën e re Dirt së shpejti
Bëhuni gati për diçka ndryshe Nëse ju pëlqen të luani lojëra me gara, padyshim që jeni të njohur me skuadrën e zhvillimit Codemasters, por edhe me punën e tyre mbi Dirt. Vitin e shkuar patëm lançimin e DiRT Rally 2.0.…