Dirt 5 do të vijë në 9 tetor
Codemasters postoi një trailer të ri, duke njoftuar se Dirt 5 do të lançohet në 9 tetor. Traileri fokusohet shumë në career mode. Troy Baker dhe Nolan North do të jenë dy zërat e talentuar që kanë dubluar në career…
Career mode e Dirt 5 mbart mbi 130 evente
Dirt 5 dukej fantastike kur bëri zbulimin e saj të parë në muajin maj, duke treguar si do të dukeshin pamjet në gjeneratën e ardhshme dhe gjithashtu duke shpalosur një soundtrack shumë fiksues. Tani zhvilluesi Codemasters ka dhënë detaje të…
Dirt 5 do të suportojë 120FPS në Xbox Series X
Ende nuk dihet asgjë për versionin në PlayStation 5 Është konfirmuar se Dirt 5 do të suportojë 120FPS në Xbox Series X. Trailer-i i Dirt 5 ishte një prej disa trailer-ave që u publikuan gjatë eventit të zbulimit të gameplay-t…