Tag: diablo

Njoftohet data e lançimit për Diablo Immortal Mobile
Diablo Immortal, loja e ardhshme falas për mobile, do të dalë zyrtarisht më 2 qershor për Android dhe iOS, njoftoi Blizzard Entertainment. Përveç datës zyrtare të lançimit për mobile, Blizzard Entertainment zbuloi gjithashtu se Diablo Immortal do të vijë në…
Microsoft po blen Activision Blizzard për 70 miliardë $
Microsoft njihet për blerjet e saj të mëdha të platformave dhe zhvilluesëve të ndryshëm. Dhe së fundmi Microsoft po blen Activision Blizzard, kompaninë pas Call of Duty, World of Warcraft dhe Diablo. Kjo është blerja më e madhe që Microsoft…
Ky person vrau shokun e tij për një debat mbi Diablo II
Një debat për Diablo II përfundoi në tragjedi, kur 36-vjeçari Joshua G. Spellman, dyshohet se qëlloi dhe vrau shokun e tij gjatë një shkëmbimi të nxehtë mbi loot-in brenda lojës. Viktima, i identifikuar si Andrew W. Dickson, u qëllua për…
Ja si do të dukej Diablo 2 në rezolucion 4K dhe 60FPS
Kështu do të dukej loja nëse do të lançohej në kohët moderne Diablo 2 është një lojë mjaft e vjetër dhe nëse nuk e dinit, kur u lançua suportonte vetëm rezolucion 640x480 dhe 25FPS. Mods standarde nuk mund t'i zgjidhin…
Konfirmohet një serial i animuar i Overwatch dhe një anime e Diablo
Lojërat Diablo dhe Overwatch do të marrin të dyja seriale të animuara të bazuara në to. dhe ai i Diablo do të jetë një shfaqje në stilin anime për Netflix, pak a shumë si Castlevania. Kjo sipas profilit në LinkedIn…
Blizzard zbulon oraret dhe aplikacionin falas të BlizzCon 2019
Zbulohen harta, oraret dhe aplikacioni falas Blizzard ka postuar preview-n e BlizzCon 2019 dhe këtu përfshihen dhe oraret, harta si dhe aplikacioni për mobile i eventit. Duke filluar nga java tjetër, fansat do të kenë mundësi të shohin se çfarë…
Tashmë mund të luani Diablo në Browser-in tuaj
Është versioni shareware i lojës, por nëse e keni origjinalin, mund të keni akses në të gjithën. Sado që është raportuar se Diablo 4 ju është treguar një pjese të punonjësve të Blizzard, nuk është aspak e qartë për pubikun…
Path of Exile lançohet në PS4 dhe është free-to-play
Fansat e Diablo II të bëhen gati. Grinding Gear Games më në fund ka lançuar Path of Exile për PS4. Path of Exile është një lojë aksion role-playing e ngjashme me seritë e lojës Diablo. Gjithsesi e bukura në këtë…
Nuk do të kemi asnjë lançim madhor nga Blizzard në 2019n
Na vjen vërtet keq për fansat e Diablo Rezultatet financiare të Activision-Blizzard për këtë vit kanë ardhur dhe kompania e parashikon 2019n si një vit tranzicioni. Kjo do të thotë që nuk duhet të mbani shpresa për ndonjë lançim të…
Diablo 4 na njofton se u tërhoq nga BlizzCon në minutën e fundit
Diablo 4 nuk u prezantua në BlizzCon. Ju tashmë e dini - Keynote Blizzard përfundoi cuditshëm vetëm me Diablo Immortal-verioni për celular, dhe mungesa e vazhdimësisë, e bazuar në PC ka mbushur me zemërim jo pak lojtarë në internet. Prapambetja…