Tag: Diablo 4

Blizzard po punon në më shumë lojëra se thjesht Diablo 4 dhe Overwatch 2
Blizzard po kalon një periudhë tranzicioni tani afër. Diablo IV dhe Overwatch 2 u njoftuan në BlizzCon 2019, por të dy lojërat duket se po përparojnë ngadalë dhe kohët e fundit një vërshim i krijuesve të rangut të lartë të…
Gjithçka që dimë për datën e lançimit të Diablo 4
Ngjarja vjetore e BlizzCon e Blizzard la prapa Anaheim dhe hyri online këtë vit, por kjo nuk do të thotë që zhvilluesi nuk kishte lajme të mëdha për lojën tjetër në ekskluzivitetin e Diablo. Pas katastrofës së plotë që zbuloi…
Overwatch 2 dhe Diablo 4 nuk do të lançohen në 2021
As Diablo 4 dhe as Overwatch 2 nuk do të lançohen këtë vit. Kompania mëmë Activision thotë se nuk pret që loja të arrijë përpara fundit të 2021. Gjatë mbledhjes së mbajtur së fundmi për fitimet financiare të Activision-Blizzard, kompania…
Diablo 4 do të jetë në BlizzCon, priten zbulime të reja
Blizzard thotë se një update i madh Diablo 4 po vjen në BlizzConline, alternativa digjitale e BlizzCon që po ndodh në shkurt. Në update-tin më të fundit të tremujorit nga Blizzard, në të cilin mësuam shumë rreth mënyrës se si…
Blizzard konfirmon BlizzCon 2021, nuk konfirmon Diablo 4 ose Overwatch 2
BlizzCon 2020 është anulluar, por siç njoftoi Blizzardedhe më parë, eventi do të mbahet në formën online në fillim të vitit të ardhshëm. BlizzCon Online ose Blizz Conline, është konfirmuar për 19 dhe 20 shkurt 2021. "Sado që rrethanat po…
Informacion i ri është zbuluar rreth Diablo 4 mbi historinë e më shumë
Së fundmi ka dalë në dritë një update i ri për Diablo 4 të ardhshëm të Blizzard, i cili zbulon informacione interesante në lidhje me historinë dhe multiplayer që do të vijë në open world-in e lojës. Fillimisht, dialogët dhe…
Kreu i studios së Gears of War largohet për të punuar me Diablo
Rod Fergusson do të kalojë te Blizzard në mars. Veterani i Gears of War, Rod Fergusson ka njoftuar se do të lërë pas rolin e tij si kreu i studios The Coalition në mars. Pas kësaj pike ai do të…
Blizzard thotë se Diablo 4 do të ketë një histori të madhe
Sipas Blizzard, historia e Diablo 4 në PS4, Xbox One dhe PC do të jetë relativisht ambicioze. Në fakt, zhvilluesi e krahasoi atë me me kapitullin e parë të një libri dhe deklaroi se seritë do të tregojnë një histori…
Blizzard zbulon zyrtarisht Diablo 4 në BlizzCon
Pritjes i ka ardhur fundi Blizzard Entertainment zbulo lojën e ardhshme të serisë Diablo, Diablo 4 në 1 nëntor, gjatë BlizzCon 2019. Ekzistenca e një loje të re Diablo nuk është aspak surprizë, duke parë se ajo është bërë leak…
Diablo 4 është konfirmuar nga një reklamë e Blizzard
Reklama e Diablo 4 gjendej brenda një reviste Që Diablo 4 do të vijë së shpejti nuk është aspak sekret për industrinë e gaming, duke qënë se është një prej serive më të mëdha të Blizzard dhe zhvilluesi e ka…