Tag: devil may cry 5

Devil May Cry do të vijë në Nintendo Switch këtë verë
Capcom ka njoftuar se loja origjinale e Devil May Cry do të vijë në Nintendo Switch këtë verë. Lajmi erdhi përmes faqes zyrtare të Devil May Cry nën shkrimin: "Rijetoni aventurën që prezantoi Danten me botën origjinale të Devil May…
Devil May Cry 5: Nuk ka më DLC, pasi Capcom ka mbyllur zhvillimet
Mbajini lotët. Mos prisni më gjëra nga Devil May Cry 5, pasi Matt Walker, nga Capcom, ka deklaruar se zhvillimet e lojës janë mbyllur. Të gjithë e dinin në mënyrë indirekte këtë, që përpara se Bloody Palace të lançohej si…
Devil May Cry 5 i Capcom ka shitur mbi 2 milionë kopje
Devil May Cry 5 tashmë ka shitur mbi dy milionë kopje në mbarë botën. Regjizori i lojës, Hideaki Itsuno, e njoftoi këtë lajm gjatë një paneli në GDC, duke falenderuar fansat për mbështetjen e tyre. Ia vlen të përmendim se…
Devil May Cry 5 del përpara Resident Evil 2 në Steam
Gjithsesi asnjë nga lojërat nuk ia kalon dot Monster Hunter: World. Capcom e ka bërë PC-në një platformë primare për biznesin e tij dhe rezultatet duket se po dalin në sipërfaqe. Devil May Cry 5, që u lançua në 8…
Traileri final i Devil May Cry 5 është plot me spoilera dhe demonë
Koha për të vënë prapë në përdorim shpatat e demonëve. Devil May Cry 5 do të lançohet këtë javë dhe Capcom ka publikuar trailerin e fundit i cili tregon shumë mjedise dhe armiq të lojës, por që gjithashtu i përmban…
Devil May Cry 5 do të ketë një demo të dytë edhe për PS4 këtë rradhë
Në dhjetor , Capcom lançoi një demo për Devil May Cry 5 të disponueshme vetëm për Xbox One. Kjo demo tani është tërhequr nga Microsoft Store, por një demo e re do të vijë së shpejti. Këtë rradhë edhe për…
Devil May Cry 5: Training Mode shfaqet në videon e re
Për herë të parë në seritë e Devil May Cry 5 do të përfshihet një training mode që do ti lejojë lojtarët të testojnë kombinime para se ti vendosin në punë kundër demonave që pushtojnë lojën. Kjo training mode do…
Devil May Cry 5: Çfarë ju duhet që ta luani lojën në PC
Tokyo Game Show 2018 hapi dyert e saj dje dhe një nga titujt që pamë gjatë ditës së parë ishte Devil May Cry 5. Ndër të tjera, Capcom ka lëshuar një trailer të ri, screenshot-e të bollshme dhe madje zbuloi…
15 minuta gameplay të Devil May Cry 5 në Xbox ONE X gjatë Gamescom
Gameplay i Devil May Cry 5 direkte nga Gamescom 2018 së bashku me një datë lëshimi. Capcom njoftoi në E3 2018 që do të tregonte më shumë rreth Devil May Cry 5 në Gamescom 2018 ketë gusht. E pra, është gusht, dhe Gamescom 2018 ka filluar…