Tag: desktop

Instagram më në fund do t’ju lejojë të krijoni postime në desktop
U deshën vite, por Instagram më në fund do t'ju lejojë të krijoni postime nga web i desktopit. Rrjeti social po lëshon një mori të rejash që do të kulmojnë këtë javë, kur përdoruesit në mbarë botën do të kenë…
Whatsapp Web shton një veçori që në telefona e kemi pasur me kohë
Kanë kaluar gati pesë vjet që kur WhatsApp zbatoi një seri funksionesh të redaktimit të imazhit në aplikacionet e tij për celular, por përdoruesit dhe desktop nuk kishin marrë ende të njëjtin funksion. Kur dërgoni një imazh, mund të shtoni…
I themi lamtumirë Zoom, tashmë Whatsapp desktop ofron audio dhe video call
Aplikacioni desktop i WhatsApp për Mac dhe PC pranon thirrje zanore dhe me video duke filluar që sot, njoftoi kompania, duke ofruar thirrje të enkriptuara end-to-end për përdoruesit në desktop si dhe mobile. Kjo do të thotë se WhatsApp dhe…
Lojërat e PS3 do të hiqen nga PS Store në desktop dhe mobile
PlayStation Store do të ndryshohet masivisht në mobile dhe desktop. Sony do të sjellë një PlayStation Store të ri për web browsers dhe mobile mes datave 21 dhe 28 tetor. Ndër ndryshimet e tjera update-i do i heqë lojtarëve mundësinë…
Më në fund Instagram po ju lejon të përdorni DM në desktop
Tani mund të bëni slide në DM-ët e kujtdo ndërsa jeni larg telefonit tuaj Instagram tani ju lejon të lexoni dhe dërgoni DM nga desktopi juaj, sipas një njoftimi ditën e djeshme. Përdoruesit ishin mjaft të lumtur me veçorinë e…
Alienware Area-51m është një desktop i “maskuar” si një laptop
'Laptopi më i fuqishëm në botë' i jep mundësinë përdoruesit të tij që, ndër të tjera, të ndryshojë CPU dhe GPU. Alienware morri përsipër detyrën e "rregullimit" të laptopëve gaming, edhe pse ata nuk kanë ndonjë problem madhor - janë…