Tag: death stranding

Kjo lojë është një miksim i Elden Ring dhe Death Stranding
Loja e re nga një prej zhvilluesve kryesorë pas Deus Ex: Human Revolution është konfirmuar nga traileri i zbulimit të Hell is Us, dhe është një lojë rrëqethëse aksion-aventure që duket si një përzierje e Death Stranding dhe Elden Ring.…
Death Stranding Director’s Cut do të vijë për PC në 30 mars
Dy vite e gjysmë pas lançimit të lojës Death Stranding të Hideo Kojima, loja rikthehet përsëri kësaj here në PC me versionin Death Stranding Director's Cut. Pas lançimit në PlayStation 5 në shtator të vitit të kaluar, Death Stranding Director's…
Çfarë historie shtesë sjell Death Stranding: Director’s Cut në lojë?
Me lëshimin e zgjeruar të Death Stranding Director's Cut në PS5, Kojima Productions ka sjellë një version të ri të lojës post-apokaliptike. Përtej përmirësimeve të reja vizuale dhe të performancës së gjeneratës së ardhshme, studioja ka shtuar një mori armësh…
Death Stranding: Director’s Cut sjell misione dhe veçori të reja
Gamescom përveç se solli lajme të shumta dhe lojëra të reja, prezantoi edhe Death Stranding: Director’s Cut e cila sjell një update në lojën e Hideo Kojima. Në Director’s Cut do të gjeni shumë veçori të reja dhe përmirësime për…
Hideo Kojima mund të bëjë një lojë vetëm për Xbox
Akoma në tronditje të madhe nga ndeshja e tij e fundit, Death Stranding, duket se Hideo Kojima do të bëhet partner me Microsoft për një lojë të re Xbox. Insider Jeff Grubb raporton se Microsoft dhe Kojima kanë nënshkruar një…
Kojima po sugjeron një vazhdim të Death Stranding
Hideo Kojima duket se po sugjeron drejt një loje tjetër Death Stranding, me vetëm pak ditë të mbetura derisa ajo të vijë në PC. Në një seri tweet-esh dhe postimesh në Instagram, krijuesi i lojës i ka çuditur fansat, duke…
Data e lançimit të Death Stranding në PC është shtyrë
Loja e Hideo Kojima do të vijë në korrik Nëse keni pritur një dërgesë nga Sam Porter Bridges, do t'j uduhet të prisni edhe pak kohë. Death Stranding nuk do të vijë në PC në qershor, por mesa duket është…
Mos Hideo Kojima parashikoi sërish të ardhmen?
Mos Hideo Kojima parashikoi të ardhmen sërish? Ka një meme një po qarkullon, që sugjeron ekzaktësisht këtë dhe në fakt argumenti i saj nuk është i keq. Në 2019 Hideo Kojima publikoi Death Stranding në PS4. Krahas faktit që të…
Norman Reedus është në bisedime për të punuar sërish me Hideo Kojima
Norman Reedus konfirmon se Death Stranding nuk do të jetë bashkëpunimi i tij i fundit me Kojima. Norman Reedus dhe Hideo Kojima kanë filluar që tani të flasin për projektin e tyre të rradhës, pas lançimit të Death Stranding vitin…
Shikoni photo mode të Death Stranding në aksion
Kojima Productions do të shtojë një photo mode të ri në versionin PC të Death Stranding, që do të jetë e disponueshme që në lançim. Hideo Kojima ju drejtua Twitter sot dhe ndau një klip të vogël që demonstron se…