Tag: DC Comics

Black Adam sjell trailer e ri me Dwayne “The Rock” Johnson
Më në fund doli traileri për filmin e shumëpritur Black Adam me Dwayne Johnson dhe fansat e superheronjve po e pëlqejnë atë. Në film, Johnson luan Black Adam, një personazh jo i njohur nga DC Comics, i cili është një…
The Batman 2 mund të sjellë Robin sipas regjisorit të filmit
Matt Reeves thotë se The Batman 2 mund të shfaqë Robin, megjithëse do të eksplorojë personazhin vetëm nëse ai mund të zhvillojë aksione emocionale për historinë e tij. Regjisori i reboot "Planet of the Apes" po krijon një univers të…
Klipi i ri The Batman paraqet Dark Knight duke luftuar me Jim Gordon
Aktori Robert Pattinson krijoi një klip të ri të The Batman gjatë një paraqitjeje në Jimmy Kimmel Live më 16 shkurt. Dalja e radhës e The Caped Crusader është planifikuar të dalë në kinema më 4 mars. Në këtë klip…
Suicide Squad: Kill the Justice League vonohet në 2023
Suicide Squad: Kill the Justice League, një lojë në të cilën Suicide Squad tenton të vrasë Justice League, mund të mos ia dalë këtë vit siç pritej. Sipas një raporti të Bloomberg, "njerëzit e njohur me zhvillimin e saj" kanë…
Wonder Woman po vjen në Fortnite?!
Fansat e Fortnite mund të kenë zbuluar personazhin tjetër në Battle Bus. A mund të jetë Amazonia më e fortë e DC? DC Comics janë përgjegjës për botimin e tregimeve të mbase heronjve më ikonikë të botës. Çështja #27 në…
Fortnite sjell Bloodsport nga Suicide Squad
Fortnite po shton Bloodsport nga The Suicide Squad të James Gunn, që do të thotë se lista gjithnjë në rritje e super-heronjve dhe super të ligëve të Epic do t'i shtohet një anti-hero i madh së shpejti. E shpallur për…
DC Super Hero Girls: Teen Power vjen në Nintendo Switch më 4 Qershor
DC Super Hero Girls: Teen Power është loja më e fundit e bazuar në serinë e animuar me të njëjtin emër. Kjo lojë pritet të sjellë aventura dhe argëtim për të gjithë lojtarët e kësaj loje. Në DC Super Hero…
Një film i animuar i Injustice do të vijë së shpejti
Injustice po krijon filmin e vet të animuar i cili do të tregojë për fansat  historinë e rënies së Supermenit. Warner Bros Home Entertainment ka njoftuar se seriali i famshëm i video lojërave  Injustice do të ketë një film me…
Trailer i ‘Lucifer’ për sezonin 5 pjesa e dytë, premierë më 28 maj
Netflix publikoi sot trailer-in për Lucifer pjesën e dytë të sezonit 5, i cili debuton globalisht në 28 maj. Bazuar në një personazh të DC Comics të krijuar nga Neil Gaiman, Sam Kieth dhe Mike Dringenberg, seria e famshme e…