Tag: days gone

Loja fantastike e PlayStation do të vijë në PC
Duket sikur një tjetër ekskluzivitet shumë i dashur për PlayStation 4 nuk do të jetë më ekskluziv për shumë gjatë. PlayStation kohët e fundit azhurnoi boxart për Ghost Of Tsushima të Sucker Punch, duke hequr banderolën "Only on PlayStation" dhe…
Days Gone është loja me më shumë shitje në Steam në javën e lançimit
Days Gone tashmë është në PC afër 2 vjet pasi u lançua për herë të parë për PS4 dhe ka arritur të sigurojë pozicionin të lartë për sa i përket të ardhurave. Versioni për PC i Days Gone është bërë…
Këto janë lojërat falas të PlayStation Plus për muajin prill 2021
Abonuesit e Playstation Plus do të kenë akses falas në tre lojëra në muajin Prill: Days Gone, Oddworld: Soulstorm dhe Zombie Army 4: Dead War. Të treja do jenë të disponueshme për t'u shkarkuar nga data 6 Prill deri në…
Loja e re Zombie e Tencent është një imitim i Days Gone
Lojërat me zombie duket se ecin shumë mirë këto kohë. Në fillim kishim Resident Evil dhe pastaj Days Gone. Tani Tencent ka vendosur të na nderojë me një lojë tjetër të së njejtës tematike që duket të ketë shumë ngjashmëri…
Days Gone ka superuar Mortal Kombat 11 në UK Charts
Days Gone i Sony nuk e pati fare të vështirë të mundte Mortal Kombat 11 në çartet britanike të lojërave. Shitjet fizike të lojës deri tani janë 27% më poshtë se God Of War e vitit të shkuar, por gjithsesi…
Detajet me të fundit rreth konsolave te gjeneratës së ardhshme – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Borderlands 3 lançohet këtë muaj 4. Microsoft sjell një update të ri 3. Lojtaret e Apex Legends japin nje ide te shkëlqyer 2. Facebook jashte funksioni per 14 orë 1. Detajet…
Zhvillimi i Days Gone mbyllet përpara datës së lançimit në prill
Days Gone shkon në stadin 'gold'. Ekskluzivja e rradhës nga Sony's Worldwide Studios për PS4 është Days Gone. Zhvillimet e lojës open world survival kanë përfunduar. Our team has done it! #DaysGone has gone gold. It's been quite the ride…
Kopertina e Days Gone në Amazon tregon diçka surprizuese
Eksluzivja e PlayStation, Days Gone mund të vazhdojë të vonohet në lançim, por faqja e saj në Amazon është e disponueshme për pre-orders-at e lojës. Në të mund të shihet tashmë kopertina zyrtare e Days Gone. Në imazh, protagonisti Deacon…
Sony vonon lançimin e lojës ‘Days Gone’ për përdoruesit e tij
Sony ka sjellë update-ime për disa prej lojërave që janë në zhvillim në Worldwide Studios, duke na zbuluar se loja "Days Gone" është vonuar. Në sajë të një postimi në PlayStation Blog, Asad Qizilbash, zv.presidenti i tregut të Sonyt konfirmoi…
Days Gone: Trailer-i i ri ka pamje nga gameplay dhe zombies
Dje, Sony bëri një transmetim të drejtpërdrejtë të dedikuar për Tokyo Game Show-n e ardhshme. Gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë, kompania gjithashtu lëshoi një trailer të ri për "Days Gone", që është ekskluziviteti më i ri i PlayStation 4. Video-ja e re,…