Tag: david dobrik

PewDiePie e quan David Dobrik “një sociopat”
Ylli i YouTube, David Dobrik më në fund u kthye në vlogjet e tij të rregullta pas muajsh pushimi mes polemikave të shumta, dhe ndërsa fansat e tij po festojnë rikthimin e tij, PewDiePie e ka bërë të qartë se…
David Dobrik rikthehet me një vlog të çmendur në YouTube
Ylli i YouTube David Dobrik është kthyer zyrtarisht në vlogging, pas muajsh polemikash dhe skandalesh duke bërë që të humbiste mijëra ndjekës dhe bashkëpunime me markat e ndryshme. David Dobrik dikur ishte vlogger i preferuar i YouTube. Duke mbledhur rreth…
David Dobrik thuhet se mendon të rikthehet në YouTube
David Dobrik thuhet se tashmë po planifikon një kthim në YouTube gjatë fillimit të vitit 2022, sipas një personi të njohur, me vlogger të gjithë të vendosur për të xhiruar udhëtimin në Hawaii me ekuipazhin e tij në përgatitje të…
Sa para fiton David Dobrik?
Mediat sociale po i ndihmojnë njerëzit të krijojnë karriera të forta për veten e tyre, duke u bërë yjet e argëtimit. Ndoshta një nga shembujt më të mirë për këtë është David Dobrik. 24-vjeçari është provë se përmes një etike…
David Dobrik akuzohet për promovim kumari te fëmijët
Ylli i YouTube David Dobrik po përballet me kritika pas publikimit të sfidës ‘Hundred Thousand Dollar Puzzle’. Kjo besohet se po promovon kumarin në fëmijët dhe shikuesit e rinj të tij. Në datë 10 dhjetor, Dobrik zbuloi The Hundred Thousand Dollar…