Tag: daedalic entertainment

Lord Of The Rings: Gollum merr një gameplay trailer
Në romanet e Lord of the Rings, Gollum dikur ishte një Hobbit i quajtur Sméagol i cili dëshironte të ribashkohej me unazën e tij të preferuar magjike. Kjo i deshën vite të tëra, derisa u tha dhe u bë një…
The Lord of the Rings: Gollum ka një datë lançimi
Daedalic Entertainment më në fund shpall datën e publikimit të lojës së saj të shumëpritur aksion-aventure, The Lord of the Rings: Gollum. 2022 ka qenë një vit i mrekullueshëm për lojtarët me publikimin e lojërave si Elden Ring, Tiny Tina's…
Amazon anulon lojën Lord of the Rings e njoftuar dy vjet më parë
Reparti i video lojërave të Amazon.com Inc. ka anuluar një lojë bazuar në serinë Lord of the Rings, e cila u njoftua në 2019, në një tjetër pengesë për gjigantin e teknologjisë. Loja ishte në zhvillim nga Amazon Game Studios…
Një lojë e re e Lord of the Rings do të vijë në 2021
Protagonisti i saj do të jetë Gollum. Daedalic Entertainment ka njoftuar se po punon për një aventurë të re të Lord of the Rings që do të lançohet në vitin 2021 për PC dhe "të gjitha platformat e konsolave të…