Tag: csgo source 2

Dikush e ktheu CSGO në Source 2 përpara Valve
Fansat kanë kërkuar prej vitesh një version Source 2 të Counter-Strike: Global Offensive dhe një modder e ka bërë atë realitet përpara Valve. Mods dhe content creators u kanë dhënë fansave një shije se si do të dukej Source 2…
Ja si do të ishte CSGO e ndërtuar në Source 2
Ish-zhvilluesi i Valve shpjegon se si Source 2 do ta ndryshojë me të vërtetë CSGO Një port Source 2 i CSGO ka qenë në mendjet e fansave prej vitesh tani. Me kalimin e kohës, pritshmëritë dhe teoritë rreth asaj se…
CSGO ndoshta po zhvillohet në Source 2 Engine
Thashethemet rreth motorit të shumëpritur Source 2 në Counter-Strike: Global Offensive hasën në një zhvillim serioz në internet. TalkEsport në prill 2021 kishte raportuar një leak të mundshëm që sugjeronte disa skedarë konfigurimi që mbanin etiketat Source 2 dhe një…
WarWol ka bërë leak CS:GO Source 2?!
Counter-Strike: Global Offensive Source 2 është një nga gjërat më të pritura që fansat e Counter-Strike po presin. Dhe një YouTuber i CS:GO sapo ka bërë leak padashje se kur do të vijë versioni Source 2 i Counter-Strike. Gjatë një…
A do ta luanit dot CSGO nëse do të ishte në Source 2
Counter Strike Global Offensive, First Person Shooter ka ekzistuar për gati 10 vjet tani. Një përmirësim mbi versionet e mëparshme të tij si CS 1.6 dhe CS:Source, CSGO është bërë më i madh se kurrë – duke goditur rregullisht majat…
Një Counter-Strike i ri do të vijë së shpejti?!
CS:GO edhe pse pas shumë vitesh në treg, vazhdon akoma që të luhet akoma edhe kësaj dite dhe te ketë një popullaritet goxha të madh. Por lind pyetja, a do të kemi së shpejti një CS:GO të re ose një…