Tag: csgo albania

Bad News Eagles vendosin mbi të ardhmen e ekipit
Ekipi esports i CS:GO i Bad News Eagles ka qenë për një kohë të gjatë në kërkim të një organizate dhe sponsor. Dhe tashmë ata kanë nxjerrë një njoftim ku kanë vendosur mbi të ardhmen e ekipit. Pas një performance…
Ky trick në CS:GO do t’ua bëjë më të lehtë Inferno
Të luash terrorist në Inferno nuk është e lehtë në CS:GO dhe gjërat nuk do të bëhen më të lehta me këtë metodë të sapo zbuluar për t'i vënë zjarrin mureve. Inferno është i mbushur me choke points, duke e…
Përse kjo thikë e CSGO kushton më shumë se 1.5 milionë dollarë
Skini më i shtrenjtë e thikës në Counter-Strike: Global Offensive vlen pothuajse po aq sa një makinë sportive luksoze Bugatti Veyron. Por pse? Factory New Karambit | Case Hardened, një model të përsosur blu është aktualisht skini më i shtrenjtë…
Bad News Eagles humb ndaj NIP, s’kualifikohet nga Blast Premier
Bad News Eagles ishte pjesë e BLAST Premier Spring Showdown 2022 Europe dhe ku u përball gjatë ditës së djeshme kundër ekipit të Ninjas in Pyjamas. Gjatë përballjes së tyre kundër NIP, ekipi i BNE fatkeqësisht humbi me rezultatin 2…
Ekipi shqiptar Bad News Eagles kualifikohet në PGL Major Antwerp 2022
Bad News Eagles është ekipi më i ri shqiptar i formuar nga ish-lojtarët e Team BLINK dhe që po tërheq goxha vëmendje. Së fundmi ky ekip është kualifikuar në një prej tournaments më të mëdha të CSGO. Bad News Eagles…
Më në fund CSGO po kalon në Source 2?
Që prej lançimit të engine të ri Source 2, ka patur plot thashetheme që Counter-Strike: Global Offensive do të kaloj në këtë engine të ri. Deri më tani s’kemi patur asnjë njoftim zyrtar por disa detaje të reja na bëjnë…
Team BLINK thyen një rekord të ri
Team BLINK është një ndër ekipet më të famshme shqiptare e cila së fundmi ka filluar të përfshihet në skena të ndryshme të esports rajonal dhe evropian. Dhe së fundmi TEAM Blink ka arritur një rekord të ri personal, tashmë…
SKUAK Gaming formon një ekip të ri në CS:GO
SKUAK Gaming është një ndër ekipet më të njohura shqiptare në CS:GO e cila ka marrë pjesë në shumë kompeticione si Gjirafa50 Masters League dhe më shumë. Së fundmi, ky ekip ka kryer ndryshime në roster e saj. SKUAK Gaming…
Çfarë duhet të dini mbi Gjirafa50 Masters League Season 2 dhe si të merrni pjesë
Pas suksesit të sezonit të parë, Gjirafa50 Masters League sjell Season 2 të kësaj lige për lojën Counter Strike: Global Offensive. Por si do të funksionojë Season 2 i Gjirafa50 Masters League dhe si mund të regjistroheni në të? Sezoni…
Cilët janë lojtarët me rank më të mirë në CSGO në Shqipëri dhe Kosovë?
CS:GO është një ndër lojërat më popullore në botë e cila gjithashtu është shumë popullore në Shqipëri dhe në Kosovë. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se cilët janë lojtarët të cilët kanë rank më të lartë në Shqipëri dhe…