Tag: Crypto

Steam bllokon lojërat që përdorin blockchain, kripto, dhe NFT
Valve po ndërmerr hapa për të hequr lojërat që përfshijnë teknologjinë blockchain në mënyrë që të përdorin kriptomonedhë si Bitcoin dhe shenja të pakontrollueshme-NFT-si mekanikë loje nga Steam. Teknologjia Blockchain, dhe NFT në veçanti, janë bërë një temë e nxehtë…
Kina quan të paligjshme të gjitha transaksionet kripto
Transaksionet që përfshijnë kriptovaluta tani janë nxjerrë jashtë ligjit në Kinë për shkak të faktit se ato nuk janë monedha fiat dhe kështu janë të paligjshme në treg. Në fillim të këtij viti, Kina parandaloi institucionet financiare dhe kompanitë e…
Vlera e Bitcoin bie me 10% dhe shkund tregjet globale
Çmimi i bitcoin ra ndjeshëm të hënën, ndërsa investitorët filluan të heqin riskun në mes të rënies së tregjeve globale të kapitalit. Shumë njerëz kanë argumentuar se bitcoin është më i dobishëm si një pasuri e sigurt, por ai mund…
Dikush sapo pagoi 1.3 milionë dollarë për një foto guri
Clip arti i një shkëmbi sapo u shit për 400 ether, ose rreth 1.3 milion dollarë. Transaksioni shënon shitjen më të fundit të EtherRock, një markë e koleksionit të kriptove që ekziston që nga viti 2017, duke e bërë atë…
Hackers vjedhin më shumë se 600 milionë dollarë në crypto, fillojnë të kthejnë paratë
Hackers kanë kthyer gati gjysmën e 600 milionë dollarëve që kanë vjedhur në atë që ka të ngjarë të jetë një nga vjedhjet më të mëdha të kriptomonedhës ndonjëherë. Kriminelët në internet shfrytëzuan një dobësi në Poly Network, një platformë…
Sa para ka humbur KSI në bitcoin?!
KSI ka zbuluar sasinë e çmendur të parave që ai vuri në bitcoin në fund të vitit 2020 dhe, megjithë disa fitime, ka bërë një humbje të jashtëzakonshme. Gjatë vitit 2021,YouTuber britanik është bërë një fans i madh i kriptovalutave.…
Një hartë e re mund të vijë në Apex Legends
Komuniteti i Apex Legends është momentalisht në pritje të Season 3 të lojës battle royale dhe si me çdo sezon të ri, e bukura është në ndryshimet dhe në gjërat e reja që do të vijnë në lojë. Me afrimin…
Apex Legends Season 3 konfirmon zyrtarisht ardhjen e Crypto
Zbulohen më shumë detaje mbi Ranked Series 2 Respawn më në fund konfirmon gjithçka. Personazhi i ardhshëm i Apex Legends është hacker-i Crypto. Një informacion i shkurtër mbi Apex Legends Season 3 thotë se luftëtari i ri është "i qetë,…
Gjithçka dimë mbi Sezonin e 3 të Apex Legends
Data e lançimit, legjenda të reja, battle pass, mode i ri e më shumë. Me sezonin e dytë të Apex Legends kaq afër fundit, kurioziteti rreth Sezonit të 4 sa vjen dhe shtohet dhe sipas Respawn do të jetë më…
Shikoni Ranked Rewards të Apex Legends për Series 1
Me sezonin e dytë të Apex Legends që po vjen drejt fundit, ka ardhur koha që të dini se cilat ranked rewards do të vijnë në lojë. Ishte Respawn Entertainment që i zbuloi këto sot përmes një postimi në Twitter,…