Tag: crossplay

Crossplay vjen së shpejti në Overwatch
Blizzard ka njoftuar se Overwatch po merr cross-play, duke lejuar lojtarët në konsolë dhe PC të luajnë së bashku në internet me një listë të unifikuar të miqve. Ky ndryshim gjithashtu do t'u lejojë lojtarëve të luajnë me njerëz jashtë…
Rainbow Six Siege po teston crossplay dhe crossprogression
Më përpara Ubisoft është shprehur se dëshiron që pothuajse të gjithë lojërat e saj PvP të jenë cross-play dhe mesa duket Rainbow Six Siege do ta sjellë këtë veçori së shpejti. Crossplay dhe crossprogression janë dy vecori të cilat janë…
Fall Guys vonohet në Switch dhe Xbox për shkak të crossplay
Ndërsa Mediatonic kishte në plan të sillte Fall Guys në Xbox dhe Nintendo Switch gjatë kësaj vere, studioja duket se do të ketë disa vonesa. Si rezultat, versionet e reja të konzolës janë vonuar për një kohë të pacaktuar, por…
Among Us vjen në Switch duke sjellë dhe crossplay me PC & mobile
Among Us vjen në konsolin hibrid të Nintendo dhe zhvilluesit kanë konfirmuar që porti Switch do të shfaqë crossplay me të gjitha versionet ekzistuese. Ju tashmë mund të merrni Among Us nga Nintendo eShop për 5 dollarë, disi më pak…
Hyper Scape do të vijë në Epic Store, duke sjellë dhe crossplay
Sot, Ubisoft njoftoi se Hyper Scape do të dalë në Epic Games Store të enjten, 17 Dhjetor. Përveç kësaj, crossplay për konsola tani është në dispozicion së bashku me Winter Festival të Hyper Scape. Së bashku me këto updates të…
Beta e CoD: Black Ops Cold War ka që tani disa cheaters
Lojtarët e konsolave sërish fikin crossplay për t'i shmangur. Është e pabesueshme ta dëgjosh, por po, beta e Call of Duty: Black Ops Cold War ka cheaters që tani. Është bërë traditë tani që një Call of Duty i ri…
Apex Legends i afrohet gjithnjë e më shumë lançimit në Switch
Në qershor, Respawn Entertainment njoftoi se shooter-i shumë i dashur Battle Royale, Apex Legends do të vinte në Nintendo Switch. Në atë kohë, nuk u dha asnjë datë lëshimi, përveç një ‘Vjeshtë 2020’ të paqartë. Sigurisht, me efektet e pandemisë…
Zhvilluesit e Apex thonë se “crossplay është i rëndësishëm për një lojë si tonën”
Apex Legends i Respawn Entertainment ka sjellë diçka të freskët në zhanrin Battle Royale. Lëshuar me marketing apo zero njoftime, loja tani është në sezonin e saj të katërt dhe ka parë përmirësime të shumta gjatë rrugës. Por loja cross-platform…
Crossplay dhe më shumë konfirmohen në Update 4.3 të PUBG
Crossplay, armë e re, Weapon Mastery dhe ndryshime në Sanhok shoqërojnë patch 4.3 të PUBG. Momenti për të gjithë lojtarët e PUBG në konsola ka ardhur. Në update 4.3 të PUBG do të vijë më në fund crossplay për Xbox…
CoD: Modern Warfare do të ketë servera të dedikuar në çdo platformë
Është konfirmuar edhe crossplay për të gjitha platformat Fansat e Call of Duty mund të rrinë në paqe tashmë, pasi Call of Duty: Modern Warfare do të ketë servera të dedikuar dhe do ta mbështesë crossplay-in që në lançim. Infinity…