Tag: cpu

Intel prezanton benchmarks për Core i9-13900k
Intel Core i9 13900K nga ekipi blu e vendos çipin e tij të ri Raptor Lake shumë përpara modelit kryesor Ryzen 7000 kur bëhet fjalë për performancën e lojërave Përpara lançimit të tij të afërt, standardet e Core i9 13900K…
Intel Raptor Lake thuhet se do të dali në Tetor
Një leaker tregon se linja e fundit e procesorëve Intel Raptor Lake do të lançohet më 20 tetor. Data e lançimit të Intel Raptor Lake ende nuk është shpallur zyrtarisht nga skuadra blu, por kjo nuk i ka penguar leakers…
AMD prezanton procesorët Ryzen 7000
AMD godet i pari në luftën kundër Intel me lançimin e procesorëve më të rinj Ryzen 7000 series. AMD ka prezantuar procesorët e saj të reja Ryzen 7000-series, duke pretenduar performancë më të lartë se sa pritej për procesorët e…
Çfarë PC iu duhet që të luani Tower of Fantasy
Loja e ngjashme me Genshin Impact, Tower of Fantasy, është afër lançimit dhe zhvilluesi i lojës, Hotta Studio, ka publikuar një se çfarë PC iu duhet që të luani lojën. Për fatin tuaj të mirë, Tower of Fantasy nuk kërkon…
Ryzen 7000 CPU bëhen leak nga vetë AMD
AMD duket sikur ka zbuluar përpara kohe disa detaje për Ryzen 7000 series Data e lançimit të AMD Ryzen 7000 po vjen së shpejti, që do të thotë se ekipi Red ndoshta po punon gjatë gjithë kohës për t'u përgatitur…
CEO i Intel mendon se chip shortage do të përfundojë në 2024
Shefi ekzekutiv i Intel, Pat Gelsinger, tani mendon se chip shortage do të zgjasë deri në vitin 2024, gjë që ka të ngjarë të ketë efekte negative për hapësirën e lojërave pasi çmimet e CPU dhe GPU mbeten të larta.…
AMD është gati të lançojë proçesorët e rinj Ryzen
AMD po përgatit CPU të reja për të luftuar gjeneratën e 12-të të Intel Alder Lake. Ryzen 7 5700X së bashku me Ryzen 5 5600 dhe 5500 janë vendosur të bashkohen me Ryzen 7 5800X3D të shumëpërfolur. Ato do të…
Ces battle ka filluar | AMD dhe Nvidia prezantojnë produktet e reja
CES, një nga shfaqjet më të mëdha të teknologjisë në botë, filloi mbrëmë në Las Vegas me eventin e parë fizikisht që nga fillimi i pandemisë. Ndërsa konferenca mund të duket pak më ndryshe në 2022, ajo ende po shfaq…
Bëhet leak procesori Intel me 24 cores dhe 32 threads
Pas lançimit të procesorëve Alder Lake të Intel në fillim të muajit të kaluar, entuziastët e harduerit dhe ata që zbulojnë po ashtu po kërkojnë lajme rreth çipave Raptor Lake të kompanisë, të cilët do të mbërrijnë në vitin 2022.…
Far Cry 6 mund të luhet dhe në PC-në tuaj kot
Edhe pse vetëm një muaj larg, më në fund janë publikuar system requirements për platformën PC duke na dhënë përgjigje rreth pyetjes “A do të mund ta luaj dot?”. Dhe sipas informacioneve më të fundit që kemi, përgjigja me shumë…