TimTheTatman, CouRage dhe Nadeshot i luten Activision të rregullojë hacking në Warzone
Një grup streamerash duan që Activision të bëjë një punë më të mirë për të zgjidhur problemin e hackers në Call of Duty: Warzone, pasi ata u vunë poshtë vazhdimisht në stream prej tyre mbrëmë. Tim ‘TimTheTatman’ Betar, Matthew ‘Nadeshot’…
Dr Disrespect dhe CouRage meken pas gabimeve komike në CS:GO
Mjeshtri i streaming, Dr Disrespect, është një gamer shumë i mirë dhe këtë e vërteton shpesh, duke luajtur lojëra të ndryshme në streamet e tij. Gjithsesi, ai mund të jetë ndryshkur pak në CS:GO. Triple Threat Challenge është një nga…
Shroud sugjeron se streamera të tjerë të Twitch mund të ikin në Mixer ose YouTube
Përpara se Tyler 'Ninja’ Blevins të kalonte nga Twitch në Mixer, streamerat kurrë nuk devijonin nga një platfromë streaming te tjera. Gjithsesi, që pasi kjo ngjarje shokoi botën e streaming, shumë përdorues kanë qenë të hapur ndaj ndryshimeve. Shroud ndoqi…
CouRage largohet nga Twitch për të bërë stream në YouTube
Duket se Mixer nuk është e vetmja platformë që i ka vënë sytë te Twitch. Ish komentatori i Call of Duty, Jack  “CouRage” Dunlop, do të bëjë stream ekskluzivisht në YouTube që tani e tutje. Debuti i tij në këtë…
Tfue, CouRage, DrLupo etj reagojnë ndaj hyrjes në Fortnite Chapter 2
Fortnite Chapter 2 është live dhe lojtarët në mbarë globin po gëlojnë nga gëzimi tani që nuk duhet të shohin më një vrimë të vogël të zezë në qiell. Pas mbylljes dramatike të finales së Season 10, të gjithë ishin…
Ninja, Tfue, CouRage etj, reagojnë ndaj The End në Fortnite
Në datë 13 tetor, Epic Games solli The End në Fortnite. Gjatë eventit një meteor erdhi nga një rift në qiell dhe e shkatërroi hartën, duke lënë pas vetëm një vrimë të zezë. Epic Games më tej literalisht e fshiu…
CouRage ikën me inat nga Fortnite Twitch Rivals prej mechs
"Pse dreqin janë në lojë kto o plak?" Streamer-i i Twitch, Jack “CouRage” Dunlop, ka shfryrë inatin e tij sot, përsa i përket B.R.U.T.E, jgatë Twitch Rivals Fortnite Showdown. Pasi kaloi të gjithë lojën duke u përpjekur që të shmangte…