Tag: counter strike gobal offensive

Përse kjo thikë e CSGO kushton më shumë se 1.5 milionë dollarë
Skini më i shtrenjtë e thikës në Counter-Strike: Global Offensive vlen pothuajse po aq sa një makinë sportive luksoze Bugatti Veyron. Por pse? Factory New Karambit | Case Hardened, një model të përsosur blu është aktualisht skini më i shtrenjtë…
Dust 2, Inferno, dhe Ancient mund të marrin ndryshime së shpejti
Diçka e madhe po ndryshon në Counter-Strike: Global Offensive dhe katër nga hartat më të njohura në lojë janë në qendër të saj. Më 19 shtator, Valve shtoi versionet compatible të tetë hartave në faqen zyrtare të Workshop CSGO. Versionet…
CSGO poston diçka me Surf operation në Twitter, pastaj e fshin
Ekipi zyrtar i mediave sociale për Counter-Strike: Global Offensive postoi dhe fshiu një njoftim të shkurtër në 13 Shtator. Mesazhi përmbante një emoji të një vale të madhe si karakterin e tij të vetëm. Ky mesazh mund të jetë një…
Si të bëni skip “warmup timer” në CSGO
Një ndër problemet më të mëdha që CSGO ka dhe që i bezdis shpesh lojtaret kur luajnë competitive është warmup timer. Por nëpërmjet përdorimit të kësaj metode ju mund t’i bëni skip këtij timer që shumicën e kohës është i…
Disa “cheats” në CS:GO po ndëshkojnë hackers
Youtuber ScriptKid krijon “cheats” në CS:GO të cilat kryejnë të kundërtën e qëllimit të një cheat normal Në pothuajse çdo lojë online që mund të gjejmë do të ketë një lojtar i cili përdor cheats ose sic e quajmë zakonisht…
Leak: DLC e re e CS:GO mund të jetë co-op
Pavarësisht konkurencës nga lojëra si Overwatch, Fortnite dhe Rainbow Six: Siege, Counter-Strike: Global Offensive mbetet një nga multiplayer-at më të mira në botë, ndaj është pak e çuditshme të dëgjosh se DLC e rradhës së lojës mund të përfshijë misione…