Tag: cory barlog

Krijuesi origjinal i God of War luan versionin reboot të 2018
Gjatë jetës së serive God of War, loja ka shkëmbyer pronarë dhe është zhvendosur përreth zhvilluesve dhe drejtorëve ndërsa përparonte gjatë gjeneratave të shumta të konsolave dhe spin-off-eve. Një person që ka mbështetur vazhdimisht serinë, edhe pse ajo ka shkuar…
Drejtori i God of War reagon ndaj kërcënimeve me vdekje të bëra kundër TLOU2
Përpara se të lançohej, drejtori i The Last of Us 2, Neil Druckmann, tha se loja do të ishte kontradiktore dhe se disa nuk do e pëlqenin. Është e qartë se kjo frazë mund të jetë ekzagjeruar pak, pasi teksa…
Krijuesi i God of War thotë se me cilin superhero do të bënte një videolojë
Popullariteti i madh që dekada e fundit ka sjellë për lojërat me superheronj, si Batman Arkham dhe Marvel's Spider-Man, nuk po tregon shenja ndalimi. Këto ditë shumë zhvilues janë duke përdorur aftësitë e tyre për të sjellë më shumë projekte…
Krijuesi i God of War reagon ndaj Assassin’s Creed Valhalla
Cory Barlog flet për lojën e re skandinave të Ubisoft Assassin's Creed Valhalla u zbulua disa ditë më parë, duke tërhequr vëmendjen e komunitetit. Përveç krahasimeve me Odyssey që kishte transferuar aksionin në Greqinë e Lashtë, lojtarët bënë edhe krahasime…
Drejtori i God of War dëshiron që loja të kthehet në një serial
Si do t'ju dukej një serial për God of War? Imagjinoni se sa fantastike do të ishte sikur të shihnim Kratos dhe Atreus në një serial të plotë për ta në Netflix. Kur GamesIndustry pyeti fansat në Twitter se cilën…