PUBG ka shitur 10 milionë kopje brenda 1 viti e gjysmë
PUBG ka arritur mbi 60 milionë kopje të shitura PlayerUnknown's Battlegrounds, ose ndryshe PUBG, u bë një fenomen duke lançuar zhanrin e suksesshëm të battle royale. Megjithatë, suksesi i lojës është zbehur pasi lojëra si Fortnite, Apex Legends dhe Black…