Tag: Control

Loja më e mirë e 2019 është falas
Megjithëse Epic Games Store ka arritur të ndajë disa opinione në komunitetin tonë, në përgjithësi, është e vështirë të ankohesh për numrin e lojrave falas që platforma ka dhuruar që kur u lançua në fund të vitit 2019. Me fundjavën…
Lojëra falas për PC, Steam dhe Xbox për këtë fundjavë nga 11 deri në 13 qershor: Control, FIFA 21
Si çdo fundjavë ne ju ofrojmë një seri propozimesh për të luajtur gjatë këtyre ditëve plotësisht falas, ndër të cilat nuk duhet të nxjerrim në pah asgjë më pak se një lojë të shkëlqyeshme si Control, të cilin mund ta…
Nxitoni të merrni falas 3 muaj Discord Nitro dhe lojën Control
Epic Games sjell gjithmonë gjatë çdo jave lojëra të ndryshme falas por kësaj here Epic Games Store ka vendosur që të jap falas 3 muaj Discord Nitro dhe njëkohësisht edhe lojën Control. Discord është një ndër platformat më të mëdha…
Këto do të jenë lojërat falas të PS Plus për shkurt 2021
Duke dëgjuar alarmin e lojërave falas, PlayStation ka njoftuar lojërat që mund të merrnisi një anëtar i PlayStation Plus për muajin Shkurt. Ne gjithmonë e pëlqejmë shumë këtë kohë të muajit, kjo do të thotë se kemi diçka të re…
Control, Hitman 3 dhe dy lojëra No More Heroes do të vijnë në Switch
Gjithçka që duhet të dini nga Nintendo Direct Mini Nintendo lëshoi vitin e fundit Nintendo Direct Mini, duke zbuluar lojëra të reja, por edhe trailers të titujve që tashmë i dinim, që do të vijnë në Nintendo Switch të ardhshëm.…
Nvidia shton Control në GeForce Now dhe premton lojëra të reja çdo javë
Nvidia thotë se shërbimi cloud gaming i GeForce Now do të fillojë të shtojë lojëra të reja çdo të enjte, duke filluar me lojën më të fundit të Remedy Entertainment, Control. Njoftimi ishte një copëz lajmi i mirë për platformën…
Krijuesit e Control, Limbo dhe The Last Guardian do të bashkëpunojnë me Epic Games
Epic Games bëri një lëvizje të papritur dhe njoftoi se do të sillte në treg lojëra nga krijuesit e Control, Limbo dhe The Last Guardian. Specifikisht, kompania do të lançojë një multiplatformë publikimi, ku zhvilluesit do të mbajnë 100% të…
Remedy Entertainment ka tre lojëra në zhvillim e sipër
Do të lutemi që njëra të jetë Alan Wake 2. Remedy ka njoftuar në raportin e saj financiar se ka tre lojëra momentalisht në zhvillim e sipër, përfshirë këtu perspektivën e saj në lojën live service të stilit Destiny/Division. Loja…
Mode i ri i Control është live në lojë
Update-i i dytë i planifikuar për Control, Expeditions, është tani live me rastin e përmbylljes së ceremonisë së Game Awards. Expeditions është një mode i ri në lojë që e shtyn Jesse, personazhin kryesor të lojës, në një dimension tjetër…
Update-i i ri i Control përmirëson performancën në konsola
Lançimi i Control në konsola ishte literalisht një katastrofë. Aventura e fundit e Remedy Entertainment vuajti nga problemet me performancën në të gjitha platformat, por situata ishte specifikisht keq në Xbox One dhe PlayStation 4, ku loja binte deri në…