Tag: console

10 lojëra që mund ti blini lirë për Nintendo Switch
Është e vështirë të investosh 300 dollarë në një konsolë dhe më pas të justifikosh 60 dollarë të tjera në një lojë. Kjo është veçanërisht e mundimshme për Nintendo Switch, një konsolë për të cilën lojërat e lira janë të…
PlayStation 5 Pro është bërë leak
PS5 Pro, rrjedh informacioni nga një burim i panjohur. Nuk ka pasur asnjë fjalë nga Sony për një rishikim të ngjashëm të PS4 Pro me PS5, por në epokën e rishikimit të vazhdueshëm të hardwerave, është e pashmangshme që PS5…
Google po ndalon suportin për Stadia
Stadia është platforma kryesore e lojërave të Google. Një Konsolë që përdor streaming në cloud kompjuterike, Stadia u lançua në vitin 2019. Tre vjet më vonë, platforma ofron qasje në qindra lojëra, nga projektet indie deri te titujt AAA. Por…
Xbox Game Pass sapo shtoi një nga lojërat më të mira të 2021
Xbox Game Pass sapo shtoi një nga lojërat më të mira të lançuara në 2021 në koleksionin e saj gjithnjë në zgjerim. Kjo javë ka qenë tashmë një javë mjaft e rëndësishme për Xbox Game Pass. Jo vetëm që shërbimi…
Një update madhor vjen së shpejti për Cyberpunk 2077
Duket se një update i madh mund të vijë në Cyberpunk 2077 në të ardhmen shumë të afërt. Fansat në subreddit Cyberpunk vunë re se ndërtimi për Cyberpunk 2077 është përditësuar në SteamDB për herë të parë që nga tetori.…
Sony zbulon skine të reja për PS5 dhe DualSense
Skinet me ngjyra për PlayStation 5 do të lançohen në fillim të vitit të ardhshëm së bashku me tre ngjyra të reja për controllerin DualSense, njoftoi Sony. Nova Pink, Starlight Blue dhe Galactic Purple janë emrat e ngjyrave të reja…
Folderi i lojës Call Of Duty: Vanguard duket i menaxhueshëm
Activision ka zbuluar madhësinë e skedarit për Call of Duty: Vanguard në të gjitha platformat, përveç PC-së, dhe në të vërtetë nuk do t'ju duhet të pastroni një sërë lojërash të vjetra nga hard-disku juaj në mënyrë që të përshtateni…
Xbox Series X tani bëhet edhe si Spongebob
Është një konsolë e zezë e video lojërave, me cepa katrore agresive. Dizajni i tij nënkupton "video lojëra serioze". Kjo është një konsolë video lojërash për Lojtarët, nëse do t'i bazoheni të gjitha fakteve që vijnë me fjalën. Tani, shikoni…
Lojtari më në fund blen PlayStation 5, por i digjet nga rrufeja
Mblidhni çfarëdo sendi fatsjellës të mirë që keni pasi do të lexoni këtë histori të pafat për një lojtar, shtëpia e të cilit u godit nga rrufeja, duke djegur plotësisht PlayStation 5-ën e tij. Pasi ky person kishte marrë në…
Ky update i PlayStation 4 po i shkatërron consolat
Pas përditësimit të fundit të firmuerit në PlayStation 4, lojtarët po zbulojnë se colsola e tyre është më e keqja që ka qenë ndonjëherë, madje disa raportojnë se produkti është prishur. Në lidhje me consolën e gjeneratës së fundit, përditësimi…