Tag: cold war

350K llogari të Call of Duty të bëra banned për emra racistë ose sjellje toksike
Më shumë se 350,000 llogari të Call of Duty janë bërë banned për "emra racistë ose sjellje toksike" në Call of Duty: Warzone, Black Ops, Cold War, Modern Warfare dhe Call of Duty: Mobile, sipas një postimi nga zhvilluesit e…
Call of Duty: Modern Warfare rikthen “fshehurazi” një hartë të preferuar nga fansat
Call of Duty: Modern Warfare është përditësuar me tre harta të reja, duke përfshirë një “throwback” nga loja origjinale dhe aq popullore Call of Duty Modern Warfare e vitit 2007. Por ky lajm nuk është publikuar në asnjë rrjet social…
Konfirmohet se kur do të vijë update-i i ri në CoD: Cold War
Update-i mid-season i Call of Duty: Black Ops - Cold War është konfirmuar. Ai vjen sot, në datë 14 janar në lojë në 19:00 PM, sipas zhvilluesve të shumtë te Activision dhe Treyarch. Update-i do të përfshijë një hartë të…
Double XP dhe më shumë rikthehen këtë javë në Cold War & Warzone
Treyarch sjell një dhuratë tjetër për lojtarët e Call of Duty: Cold War dhe Warzone Së fundmi Treyarch surprizon lojtarët e saj duke iu dhuruar double XP gjatë kësaj jave për të festuar ndërrimin e viteve. Double XP do të…
Call of Duty: Black Ops – Cold War do të jetë falas për disa ditë
Black Ops – Cold War do të mund të luhet falas nga të gjithë Me rastin e fundvitit Activision ka vendosur që Call of Duty: Black Ops – Cold War të jetë falas për të gjitha fansat e lojës dhe…
Call of Duty: Warzone ka arritur mbi 85 milion lojtarë
Loja FPS vazhdon të tërheqi me miliona lojtarë, sipas shifrave të fundit të Activision Në një njoftim për shtyp, Activision po reklamon disa nga rekordet më të fundit për Call of Duty, përmes Call of Duty: Black Ops - Cold…
Warzone do të marrë një hartë të re të Black Ops Cold War javën e ardhshme
Rebirth Island është harta e re që do i shtohet Warzone Një mori informacionesh të reja janë gjetur nga Call of Duty: Black Ops Cold War, duke përfshirë atë që mund të jetë një vështrim në hartën e re të…
Patch i fundit i Cold War bën që armëve t’i rritet niveli më shpejt
Weapon XP është rritur përgjithmonë në multiplayer dhe Zombies Lojtarët e Call of Duty: Black Ops - Cold War që bluajnë për kamot e armëve mund të jenë të qetë. Vetëm dy javë pas lëshimit, Treyarch po rrit përgjithmonë normat…
Disa nerfs po vijnë tashmë në update-tin lançues të Black Ops – Cold War
Sliding ka qën një nga shqetësimet më të mëdha të Cold War Treyarch ka hedhur poshtë shfrytëzimin famëkeq të anulimit të rrëshqitjes së Call of Duty dhe rrëshqitjen në përgjithësi, vetëm pak ditë nga dita e fillimit të Black Ops…
Killstreak-u më acarues i Black Ops është tashmë në Warzone
RC-XD mund të gjendet duke plotësuar një kontratë të veçantë Rrethi më famëkeq i vrasjeve të Black Ops, RC-XD, është shfaqur në Call of Duty: Warzone përpara fillimit të Call of Duty: Black Ops - Cold War. Këto bastardë të…