Microsoft Flight Simulator do të lançohet në gusht
Ju mund ta instaloni lojën paraprakisht që tani Microsoft Flight Simulator është gati për të nisje. Edhe nëse nuk mund të luani në closed beta në fund të muajit, nuk do t'ju duhet të prisni shumë, pasi loja do të…
Crucible i Amazon kalon përsëri në closed beta
Shooter-i i Amazon nuk mori përgjigjen për të cilën shpresonte Crucible po kalon në closed beta, e cila është diçka e pazakontë sepse ajo tashmë u lançua në Steam më 20 maj dhe madje disa nga adminat tanë e luajtën…
Valorant u luajt nga thuajse 3 milionë lojtarë në closed beta
Në Twitch loja arriti 470 milionë orë shikueshmëri Beta e Valorant ishte e mbyllur, por shumë lojtarë arritën të merrnin keys për lojën dhe lojtarët nuk ngurruan aspak për ta provuar lojën, e cila mesa duket iu pëlqeu shumë. Riot…
Sot është shansi juaj i fundit për të luajtur closed beta të Valorant
Javën e kaluar, Riot njoftoi se closed beta e Valorant do të ishte offline në 28 maj, disa ditë para lëshimit të plotë të lojës multiplayer, në mënyrë që të mundësojë që "ekipi në Riot të bëjë reset llogaritë e…
Riot zbulon një shpërblim ekskluziv të Valorant për shikuesit e Twitch
Keni qenë duke shikuar me zell Valorant në Twitch për të provuar të merrni një beta key? Epo, do të shpërbleheni për përpjekjet tuaja edhe nëse ende nuk keni marrë akses në beta E vetmja mënyrë me të cilën lojtarët…
Valorant hedh shenja drejt një Team Deathmatch mode
Një leak i ri pretendon të tregojë se Riot Games do të shtojë një modalitet krejt të ri për Valorant në të ardhmen që shumë pak e prisnin Closed beta e Valorant vazhdon të jetë një sukses i mrekullueshëm pasi…
Twitch ndalon farming për Valorant closed beta keys
Sipas tyre, ky fenomen dëmton integritetin e Drops Twitch ka ndryshuar Community Guidelines për të ndaluar streamers që shfrytëzojnë programin Drops, i cili bën të mundur dhënien e keys për akses në closed beta të Valorant. Mesa duket, disa prej…
Ky bug i Valorant ka kthyer një lojtar të padukshëm pasi u bë revive nga Sage
Closed beta e Valorant ka patur një sasi të konsiderueshme bugs-ash, por është specifikisht një prej tyre që vazhdon të shfaqet dhe që po i bën lojtarët e padukshëm. Një klip i postuar së fundmi tregon një lojtar Breach që…
Të gjitha streamet e Valorant në Twitch mund të japin akses në closed beta
Urra! Tashmë çdo kanal i Twitch që po bën stream Valorant mund të japi kode aksesi në closed beta të lojës për shikuesit e saj. Më parë vetëm disa streame të përzgjedhura e kishin këtë mundësi. Zhvilluesit vunë në dukje…
Riot si fillim, do të lejojë palët e treta të zhvillojnë turne për Valorant
Kompania ndau mendimet e saj fillestare në ekosistemin e saj esports, i cili do të përqëndrohet rreth tre shtyllave thelbësore, integritetit kompetitiv, aksesueshmërisë dhe origjinalitetit, sipas ESPN. Në mënyrë që të mos e detyrojë skenën e esports shumë herët, Riot…